30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl w nowym serialu TVP. Pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę.

W najbliższą niedzielę 6 września o godz. 20.05 TVP 1 wyemituje pierwszy odcinek nowego serialu "Dziewczyny ze Lwowa". Zdjęcia do tej części  filmu były realizowane w kwietniu w Przemyślu - ulice i zakątki przemyskiej starówki "zagrały" ujęcia ze Lwowa, gdzie toczy się akcja odcinka.

80-osobowy zespół Studia A realizował w naszym mieście sceny do pierwszej 13-sto odcinkowej serii serialu, którego reżyserem jest Wojciech Adamczyk, którego jedną z produkcji jest popularny serial „Ranczo”. Jest tylko jedno miasto w Polsce, które układem architektonicznym, klimatem i urokiem przypomina Lwów – stwierdzili producenci. I to przesądziło o wyborze Przemyśla do plenerowych ujęć pierwszych odcinków serialu.

„To jest historia czterech młodych kobiet, które przyjeżdżają z Ukrainy do Polski, jak to się mówi, za pracą. Z racji sytuacji, w jakiej się znalazły, będą musiały podejmować zajęcia, które niekoniecznie wiążą się z ich wykształceniem, marzeniami itd. Każda z nich na swój sposób zderzała się będzie z naszą, niełatwą rzeczywistością i każda będzie musiała sobie dać radę. A z drugiej strony pojawią się oczywiście Polacy i Polki ze swoimi problemami, co nieuchronnie będzie prowadziło do powiązań, czasami konfliktów albo zwykłych nieporozumień.” – powiedział reżyser Wojciech Adamczyk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-09-2015 15:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-09-2015 15:52