UKRAIŃSCY ZWIĄZKOWCY W PRZEMYŚLU

   Dzisiaj (19 sierpnia br.), na zaproszenie Zarządu Regionu „Ziemia Przemyska" i Prezydenta Miasta Przemyśla Robert Chomy, przybyła do naszego miasta grupa ukraińskich związkowców. Wezmą oni udział w obchodach 25-lecia „Solidarności”, które w Przemyślu odbędą się 20 sierpnia. Swoją wizytę goście rozpoczęli od spotkania z władzami miasta w przemyskim magistracie. 

 

Z ukraińskimi gośćmi spotkali się w Urzędzie Miejskim Zastępcy Prezydenta Miasta: Wiesław Jurkiewicz i Ryszard Lewandowski. Przybyli do Przemyśla związkowcy to:
- Tamara Nikolajewna Zakharczenko i Lyubov Aleksandrowa Pozdnyakowa 
z Miejskiej Rady Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty i Nauki m. Nowa Kakhovka;
- Leyla Teriaki i Anatoliy Sidorenko z Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Pogotowia Ratunkowego m. Zaporizhyja;
- Taras Zakharowicz Makar – Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Lwowskiej Kolei m. Lwów;
- Volodymyr Volodymyrowicz Kozelsky – Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Kolei Ukrainy m. Kozjatina.
    Związkowcom zza wschodniej granicy towarzyszył Robert Fielding – przedstawiciel Centrali Amerykańskich Związków Zawodowych ALE CIO w Kijowie. Ta największa amerykańska organizacja związkowa od 40 lat prowadzi swoje przedstawicielstwa w różnych krajach świata i realizuje programy edukacyjne związane z funkcjonowaniem związków zawodowych. 
W trakcie spotkania z władzami miasta goście zapoznali się z historią Przemyśla, jego dniem dzisiejszym i najistotniejszymi problemami na jakie napotyka miasto w swoim rozwoju. 20 sierpnia ukraińscy związkowcy wezmą udział w obchodach 25-lecia powstania „Solidarności”.

WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA
 

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-08-2005 13:59 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48

Na skróty