5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

STUDENCI DZIENNIKARSTWA Z WIZYTA W PRZEMYŚLU

   W dniu 1 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie ze studentami dziennikarstwa z Lipska i Opola. Przybyłych na spotkanie powitali Zastępcy Prezydenta Przemyśla Wiesław Jurkiewicz, oraz Ryszard Lewandowski.   Pierwszym punktem spotkania była prezentacja historii miasta, a także tego co wiąże się z obecnie prowadzoną polityką, oraz mniejszościami narodowymi zamieszkującymi na terenie miasta. 
Drugą cześć spotkania zdominowały pytania do przedstawicieli samorządu dotyczyły między innymi, obecnych relacji pomiędzy Polakami i Ukraińcami, po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Pytania dotyczyły również sytuacji i współpracy gospodarczej, oraz współpracy na płaszczyźnie kulturalnej. 
Po spotkaniu goście udali się na zwiedzanie miasta, w programie pobytu mają również wyjazd do Lwowa na Ukrainie.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
Opublikował:  | Data publikacji: 08-08-2005 10:58
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl