2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rowerzysta z Egeru z misją pokojową z okazji 100 - lecia wybuchu I wojny światowej

W Przemyślu w dniach od 23 do 27.08.2015 r. gości pan Jozsef Zelei – rowerzysta z EGERU, który realizuje rowerową wyprawę poświęconą 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej. Trasa przejazdu rowerzysty została zaplanowana na okres od 13.08.2015 do 11.09.2015 i przebiega przez: Budapeszt – Eger- Miszkolc- Kassa – Biharo - Gorlice- Limanowa- Kraków –Bochnia-Tarnów-Rzeszów-Przemyśl- Lwów-Łuck-Kovel-Breszt-Białystok-Wilno-Ryga-Eger-Budapeszt.

wizyta kolarza z Egeru 2 24.08.2015.jpeg
W niedzielę – 23.08.2015 gości z Egeru przy wjeździe do Przemyśla powitała grupa rowerzystów z Przemyśla – członków Sekcji Turystyki Rowerowej PTTK -u, którzy towarzyszyli mu przy wjeździe do Rynku, gdzie przywitał ich pan Grzegorz Hayder – Zastępca Prezydenta Miasta.
24 sierpnia z  panem Zelei oraz osobami mu towarzyszącymi, którzy kręcą film nt. wyprawy spotkał się pan Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma.
Następnie delegacja  węgierska w towarzystwie p. Dariusza Łapy – Sekretarza Miasta złożyła kwiaty na cmentarzu austro-węgierskim przy ul. Przemysława oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary I wojny światowej na cmentarzu Zasańskim. W dniu dzisiejszym pan Zelei odwiedzi jeszcze Fort Salis Soglio i Borek w Siedliskach oraz zwiedzi Fort Werner w Żurawicy, gdzie zostawi kamień upamiętniający przywieziony z Egeru.

wizyta kolarza z Egeru 24.08.2015.jpeg

Powitanie w Rynku.jpeg

złożenie kwiatów pod tablicą(1).jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl