9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BO13 - Park Rekreacyjno-Sportowy „Kmiecie”.

Celem projektu jest propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta Przemyśla, w szczególności wśród młodzieży poprzez rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej zlokalizowanej na wolnym powietrzu. Projekt zakłada stworzenie Parku Rekreacyjno-Sportowego „Kmiecie”, który zlokalizowany zostanie na osiedla Kmiecie, przy ul. Wyb. Jana Pawła II, ok. 150 m od rzeki San, na wysokości plaży miejskiej. Planowany park będzie zajmował obszar ok. 1200 m2 i będzie składał się z trzech stref, adresowanych do osób w różnym wieku z różnymi zainteresowaniami i potrzebami.

Pierwszą strefą zajmującą powierzchnię ok. 600 m2 będzie siłownia zewnętrzna, która wyposażona zostanie w zestaw profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu, m. in.: prasa nożna, wioślarz, steper, orbitrek, rowerek, wyciskanie siedząc. Obszar, na którym umiejscowiona zostanie siłownia będzie miał nawierzchnię trawiastą, natomiast teren wokół urządzeń zostanie wysypany żwirem piaskowym.
Druga strefą będzie strefa zabaw dla dzieci i młodzieży. Strefa ta zajmie obszar ok. 300 m2 i adresowana będzie do dzieci w wieku 6-12 lat. W skład tej strefy wchodzić będą następujące urządzenia: zestaw zabawowy (trap wspinaczkowy, pomost tunelowy, trzy zjeżdżalnie w tym jedna ślimakowa), kwadrat wielofunkcyjny, pomost ruchomy, karuzela pionowa z 3 siedziskami, huśtawka potrójna, huśtawka. Obszar, na którym umiejscowiona zostanie strefa zabaw będzie pokryty nawierzchnią bezpieczną.
Trzecia strefą będzie strefa sportu i rekreacji, która będzie zajmowała obszar ok. 200 m2. Do strefy tej zakupione zostaną: stół pingpongowy betonowy, stół z piłkarzykami betonowy, stolik do gry w szachy i chińczyka betonowy. Strefa ta będzie obejmowała także miejsce do gry w badmintona o powierzchni ok. 80 m2.

Elementami uzupełniającymi dla powyższej infrastruktury będą: stojak rowerowy, kosze na śmieci, tablica regulaminowa. W ramach projektu wykonane zostaną także schody prowadzące z deptaka nad Sanem oraz chodnik stanowiący dojście do poszczególnych stref. Przedmiotowa inwestycja stanowić będzie także naturalne rozwinięcie położonej nieopodal infrastruktury w postaci placu zabaw dla dzieci, który został odnowiony oraz boisk do siatkówki plażowej.       

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 300 000,00 zł

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 20-08-2015 08:09
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 21-08-2015 11:52