11 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BO17 - Zagospodarowanie terenu Przedszkola Nr 9 w Przemyślu na cele rekreacyjno-zabawowe – ogólnodostępny plac zabaw.

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu Przedszkola Nr 9 przy ul. Słowackiego 34 w Przemyślu. Planowana inwestycja zakłada zmodernizowanie istniejącej infrastruktury i wykorzystanie terenu na cele rekreacyjno-zabawowe mające służyć zarówno dzieciom uczęszczającym do przedszkola, jak i okolicznym mieszkańcom. W okolicy przedszkola, w chili obecnej, nie ma ogólnodostępnego obiektu rekreacyjno-zabawowego. Zatem inwestycja ta spełni zadanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców. W ramach projektu planuje się takie zagospodarowanie terenu, by obiekt wyposażony był zarówno w urządzenia docelowo dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i elementy do zabaw dla dzieci w wieku starszym. 

Zakłada się montaż 9 urządzeń zabawowych o bardzo rozbudowanych funkcjach zabawowych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów gwarantujących wieloletnie użytkownie. Są to urządzenia ogólnodostępne co oznacza, że korzystać z nich mogą bezpiecznie dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności. Posiadają wymagane przepisami certyfikaty bezpieczeństwa poświadczające zgodność z obowiązującymi normami w zakresie placów zabaw.

 1. Wielofunkcyjny zestaw zabawowy przeznaczony dla dzieci w wieku 2-5 lat, wyposażony w zjeżdżalnię, mosty, domki do zabaw, transportery do piasku, elementy do wspinania, stopniowane podesty, balkony i gry edukacyjne rozwijające zdolności manualno-intelektualne dzieci najmłodszych.a
 2. Wieloosobowy bujak na sprężynach dla dzieci od 2-12 lat, w kształcie samochodu do zabawy dla min. 4 dzieci.
 3. Huśtawka wahadłowa wyposażona w siedzisko dla dzieci najmłodszych oraz dla dzieci starszych.
 4. Zjeżdżalnia usytuowana na skarpie o szer. Ślizgu 1 m, wyposażona w dojście w postaci schodów z obustronnymi poręczami oraz zabudowane podesty w części wyjściowej, od strony ślizgu ścianki podestu przewiduje się wykonać z przezroczystych paneli by ułatwić widoczność opiekunom z jednoczesnym zachowaniem standardów bezpieczeństwa.
 5. 2 szt. huśtawek wagowych przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-12 lat.
 6. Huśtawka grupowa wyposażona w siedzisko grupowe typu bocianie gniazdo, przeznaczona dla dzieci 2-12 lat.
 7. Piaskownica czterokątna z zadaszeniem dla dzieci najmłodszych.
 8. Wieloosobowy bujak na sprężynach przeznaczony dla dzieci 2-12 lat, do zabawy dla min. 4 dzieci.
 9. Altana z siedziskami i stołem.
 10. Zadaszenie na istniejącą piaskownicę wykonane wg wzoru piaskownicy z zadaszeniem.

W ramach inwestycji planuje się maksymalne wykorzystanie istniejącego otoczenia, zieleni i części urządzeń spełniających wymogi obowiązujących norm. W chwili obecnej urządzenia zabawowe nie są w stanie zapewnić dostatecznej ilości funkcji zabawowych podopiecznym przedszkola, a sama powierzchnia, która planuje się zabudować stanowi w większej mierze jedynie miejsce do biegania.      

 

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 289 525,25 zł

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 20-08-2015 08:07
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 21-08-2015 14:54