7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BO15 - Rowerowy plac zabaw.

Projekt będzie obejmował teren przy parkingu dolnej stacji kolei linowej i teren stoku narciarskiego ul. Sanocka. Na projekt składa się:

budowa toru rowerowego „Pumptrack” z nawierzchnią asfaltową, zlokalizowanego przy parkingu dolnej stacji kolei linowej przy ul. Sanockiej o długości 120 mb. Tor rowerowy typu „Pumptrack” to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczna zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich,
budowa rowerowej ścieżki rodzinnej typu „singletrack” łączącej ul. Pasteura z ul. Sanocką, będącą jednym z elementów planu budowy sieci terenowych ścieżek rowerowych zaplanowanych pomiędzy Przemyślem a Krasiczynem, wykonanej w technologii opracowanej przez IMBA o długości 1500 mb. Rowerowa ścieżka rodzinna typu „singletrack” to ścieżka terenowa, zbudowana w oparciu o najnowsze trendy rozwoju turystyki rowerowej. Ścieżka w całości będzie przebiegać przez teren stoku narciarskiego, nie kolidując z trasami narciarskimi i będzie miała długość 1500 mb. Ścieżka ta jest przewidziana jako pierwszy etap budowy kompleksu terenowych ścieżek rowerowych łączących Przemyśl z Krasiczynem, o łącznej przewidywanej długości 60 km,
wyposażenie kolei linowej w uchwyty umożliwiające przewożenie rowerów na szczyt Zniesienia korzystanie z zaprojektowanej ścieżki rowerowej.  

Zrealizowanie projektu uzupełni ofertę rekreacyjną turystyczną Miasta Przemyśla, a szczególnie stoku narciarskiego wraz z koleją linową. Tor typu „Pumptrack” jest bezpiecznym i bardzo dostępnym dla wszystkich mieszkańców miasta miejscem rekreacji i usytuowanie go przy parkingu dolnej stacji kolei linowej, w pobliżu wodnego placu zabaw wzbogaci znacząco ofertę całego kompleksu.

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 300 000,00 zł

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 20-08-2015 07:58
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 21-08-2015 11:53