7.9 °C
×

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

Stadion  łódzkiego  AZS-u gościł w dniach 5-7 sierpnia  najlepszych lekkoatletów z rocznika 98/99  podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży . Zawody w których brało udział ponad 800 zawodników w tym uczestnicy niedawno zakończonych Mistrzostw Świata oraz Europy potwierdziły wysoki poziom sportowy młodych adeptów królowej sportu. Rywalizację utrudniała upalna pogoda, która jednak nie wpłynęła znacząco na poziom rywalizacji. Pobito kilka rekordów Polski i wiele „życiówek”. W każdej konkurencji rywalizowało 24 najlepszych zawodników, z rankingu krajowego, a wśród nich liczna dziesięcioosobowa ekipa przemyskiego „Tempa 5”. Nasi zawodnicy potwierdzili przynależność do czołówki krajowej plasując się na następujących pozycjach.

5 miejsce zajęła w biegu na 2km z przeszkodami Szumada Maria/trener Sugier Maria/ z nowym rekordem życiowym – 7,22,19min

Strzelec Justyna/trener Sugier Maria/, w biegu eliminacyjnym na 800m zajęła 2 lokatę premiowaną awansem do najlepszej ósemki  a w finale po emocjonującym biegu uplasowała się na wysokim 5 miejscu z czasem 2,16,44min.

8 miejsce „wybiegały” dziewczęta w sztafecie 4 x 400m -Gil Patrycja, Sura Karolina, Lech Anita, Strzelec Justyna-4,03,82min/tr. Sugier Maria/

W skoku wzwyż 16 miejsce  zajął Kostkiewicz Filip /185cm/  a 19 miejsce Walc Natan /175cm/ - trener Szkółka Robert}

16 miejsce zajął Rygiel Jakub w rzucie dyskiem  wynikiem45,43m/trenerRadochoński Marek/

17 miejsce z rek. życ. na 800m /1,58,46min/ zajął Wójcicki Grzegorz -/trener Sugier Maria/

18 miejsce wywalczyła sztafeta 4 x 400m chłopców /3,34,80min/  w składzie Sidor Kamil, Zacharko Krzysztof, Reszka Rafał, Wójcicki Grzegorz /trener Sugier Maria/

20 miejsce było udziałem Lech Anity w biegu na 400m/61,02s/ - trener Sugier Maria

22 miejsce zajął na 2km z przeszkodamiz czasem 7,03,71min Mielnikiewicz Michał-/trener  Mielnikiewicz Lucjan/

W punktacji klubowej UKS „Tempo 5” z  27 pkt został sklasyfikowany na 31 miejscu wśród 226 klubów startujących w Olimpiadzie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl