10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Na upalne dni zamiast kurtyn - wodna mgiełka.

Jeżeli w trakcie spaceru w upalne dni zmęczy nas słońce, a pot będzie nam się lał z czoła, to na pomoc ruszy nam wodna mgiełka. Tak - mgiełka, nie zaś cała kurtyna wodna. To lepsze, a przede wszystkim oszczędniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie.

Na przemyskim Rynku już można schłodzić się nie przemaczając się zarazem do suchej nitki. Nowa technologia zastąpi znane do tej pory mieszkańcom kurtyny wodne. Rurki, które wypuszczają wodną mgiełkę zainstalowano już przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

- Nowa technologia pozwoli zaoszczędzić wiele litrów wody. Nie będzie to wyglądało tak, jak miało to miejsce z wodotryskami, które wylewały cały strumień wody na przechodniów. Przy nowym ochłodzeniu, będziemy orzeźwiani lekką, niewidoczną mgłą - powiedział Sekretarz Miasta Dariusz Łapa. Kolejne instalacje pojawią się w przyszłym roku.
kurtyna_1.jpeg

kurtyna_2.jpeg

kurtyna_3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl