5.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl pierwszym punktem podróży narodowej pielgrzymki Węgrów.

Upamiętnienie stulecia I wojny światowej jest myślą przewodnią narodowej pielgrzymki Węgrów trwającej od 1 do 4 sierpnia. Jej organizatorzy zaplanowali odwiedzenie i uczczenie miejsc spoczynku węgierskich żołnierzy poległych w tamtych tragicznych czasach na ziemiach ówczesnej Galicji. Pierwszym miejscem odwiedzonym w ramach pielgrzymki był Przemyśl, gdzie Konsul Generalny Węgier oraz przedstawiciele komitatu Vas i delegaci Ministerstwa Obrony Narodowej Węgier spotkali się z reprezentującym Prezydenta Miasta Sekretarzem Miasta.

W spotkaniu z Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą wzięła udział Konsul Generalna Węgier w Krakowie dr hab. Adrienne Körmendy, pełnomocnik rządu reprezentujący komitat Vas Harangozó Bertalan oraz dwaj delegaci MON Węgier. Ważnym punktem programu wizyty była Msza Św. w intencji poległych żołnierzy w Bazylice Archikatedralnej, odprawiona w językach węgierskim i polskim. Uczestnicy pielgrzymki oddali hołd żołnierzom pochowanym na nekropolii żołnierzy armii austro - węgierskiej , zwiedzili miasto i jedną z położonych w pobliżu Przemyśla fortyfikacji Twierdzy Przemyśl - Fort VIII Łętownia.

Węgrzy_1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl