11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wodny plac zabaw już działa!

Od pierwszego dnia (4 sierpnia) wodny plac zabaw cieszy się wielką popularnością wśród Przemyślan, oczywiście przede wszystkim tych najmłodszych. W tym sezonie wstęp na tę nową atrakcję w naszym mieście będzie darmowy. Obiektem zarządza Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Plac ma powierzchnię 440 m2, jego urządzenia są podzielone na 3 grupy tematyczne: dla dzieci najmłodszych, strefę rodzinną, strefę nastolatków. Wśród nich znajdują się gejzery ziemne, fontanny, tryskające pętle, czy tez inne o intrygujących nazwach, jak „wodna galaretka”, czy „owad wodny”. Dodatkową atrakcją jest także różnokolorowe oświetlenie placu i urządzeń uruchamiane po zmroku. Powstał tu także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego i infrastruktura towarzysząca, czyli otwarte natryski, ogrodzenie, oświetlenie, mała architektura.

 

 

Wykonawcą inwestycji o wartości blisko 2,5 mln zł położonej przy ul. Sanockiej była firma PROBUD z Przemyśla. Wodny plac zabaw jest pierwszym etapem planowanego, większego przedsięwzięcia pn. „Budowa basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, w ramach którego przewidziana jest budowa kompleksu basenów zewnętrznych i krytej pływalni wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Serdecznie zapraszamy do wypoczynku na wodnym placu zabaw!

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-08-2015 13:08
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-08-2015 13:17