Jak nie trafić do "Galerii Brudasów?" - weź udział w akcji "KUPA WSTYDU"

Szanowni Państwo,

Na przestrzeni ostatnich lat podejmowaliśmy szereg prób, których celem były zarówno edukacja, jak i realne działania związane ze sprzątaniem po swoich pupilach. Dziękuję wszystkim którzy z odpowiedzialnością podchodzą do obowiązków właściciela psa i jednocześnie dbają o estetykę naszego miasta. Mam jednak świadomość, że w tej sferze jest jeszcze wiele do zrobienia, a używane do tej pory argumenty nie docierały do wszystkich, dlatego postanowiłem zainicjować wzorem innych miast w Polsce kampanię społeczną „KUPA WSTYDU”. Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis tego przedsięwzięcia. Wierzę, że ta akcja będzie miała głównie charakter uświadamiający i „Galeria Brudasów” nie będzie liczna, bo przecież wszystkim nam zależy na tym, aby Przemyśl był piękny i czysty.

Robert Choma
Prezydent Miasta

 

Jak nie trafić do "Galerii Brudasów?" - weź udział w akcji "KUPA WSTYDU"

Akcja  

Nie działają programy społeczne, nie pomagają spoty reklamowe, nie pomaga groźba mandatów. Nadal większość mieszkańców nie sprząta po swoich psach. Efekt widzimy codziennie praktycznie wszędzie. Psie kupy leżą na trawnikach, chodnikach, w parkach, na skwerach i na deptakach. Takiego zachowania trzeba się po prostu wstydzić. Bo wstydem jest to, że nie sprzątamy po czworonogach. Dlatego ruszamy z akcją Kupa Wstydu!

Uruchamiamy program społecznych patroli! A  patrol = przemyślanin. Jeśli zobaczycie, że ktoś nie sprząta po swoim psie, zróbcie mu zdjęcie i przyślijcie do naszego urzędu. Zdjęcie trafi do specjalnej galerii przemyskich brudasów. Będzie mógł je zobaczyć każdy. A taki brudas… będzie się wstydził.

Twój pies – twoja kupa

Dlaczego ludzie nie sprzątają po swoich psach? Bo nie myślą. – Niektórzy wychodzą ze swoimi psami trzy razy dziennie i nie przeszkadza im, że wrócą w to samo miejsce jeszcze tego samego dnia, jutro, pojutrze, za miesiąc, za rok. Odwracają głowę od tego „pola minowego”.  Sprzątnięcie psiej kupy to chwila. Czego tu się wstydzić? Mój pies – moja psia kupa. No i moja sprawa, żeby to posprzątać.

Gdzie po woreczki na psie odchody?

Jeśli chcecie otrzymać bezpłatne woreczki na psie kupy, możecie je pobrać w kilkunastu miejscach w Przemyślu:

  • wejście do Parku Miejskiego od strony ul. Reja;
  • parking przy Krzyżu Zawierzenia;
  • parking przy wiacie grilowej przy Kopcu Tatarskim;
  • Wyb. Jana Pawła II
  • ul. 22-Stycznia;
  • ul. Ratuszowa;
  • Rynek.

Zdjęcia ze społecznych patroli dokumentujące osoby niesprzątające po psiakach wysylajcie jako załącznik do wiadomości e-mail na adres: . Zostaną umieszczone w galerii tego artykułu. Aby nie złamać prawa o ochronie danych osobowych, możecie sami zapikselować twarz osób, które sfotografujecie, lub też zostawcie to naszym grafikom. Zadbamy, aby wszystko było zgodnie z prawem.

 

Opublikował(a): Rafał Porada Modyfikował(a): Rafał Porada Data modyfikacji: 28-08-2015 14:12

Na skróty