17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

O współpracy w regionie Karpat na Połoninie Wetlińskiej.

Bieszczadzki Smerek w ostatni weekend lipca stał się siedzibą cyklicznej konferencji - "Europa Karpat", organizowanej z inicjatywy Wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Ostatnim akcentem debaty była prelekcja wygłoszona przez marszałka Władysław Ortyla na Połoninie Wetlińskiej, przy schronisku górskim - popularnej "Chatce Puchatka".

Dyskusja w ramach konferencji "Współpraca transgraniczna w regionie Karpat" dot. tematów związanych z ochroną środowiska, infrastrukturą, turystyką i kulturą. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, dyplomaci, przedstawiciele samorządów różnego szczebla Miasto Przemyśl reprezentował Dariusz Łapa Sekretarz Miasta.  

Marka_karpacka_1.jpeg

Ostatnia część konferencji miała niecodzienny charakter, gdyż odbyła się w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w polskich Bieszczadach - na Połoninie Wetlińskiej. Fakt ten wykorzystał marszałek Władysław Ortyl, prezentując walory naszego regionu gościom z kilku państw i różnych części Polski. Okoliczności skłoniły marszałka do tego, by więcej uwagi poświęcić turystyce. W tej części, po raz kolejny w ostatnim czasie podkreślił rolę, jaką do spełnienia ma podkarpackie Roztocze, które do tej pory niedoceniane, ma szanse osiągnąć popularność dorównującą Bieszczadom.

 Podsumowując konferencję Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński zwrócił uwagę na głośną w ostatnim czasie sprawę zmiany właściciela górskiego schroniska. Dziękując za dotychczasową, ponad pięćdziesięcioletnią pracę Ludwikowi "Lutkowi" Pińczukowi, wyraził nadzieję, że pod "nowym szyldem" będzie mógł pełnić swoją misję równie długo, przy wsparciu władz Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 31-07-2015 09:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 31-07-2015 09:20