10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nasi partnerzy z Niemiec obchodzili dni patrona swojego miasta.

Od 24 do 27 lipca w partnerskim mieście Przemyśla – Paderborn trwało Święto Liboriusza, patrona tego niemieckiego miasta. Tradycyjnie było to nie tylko święto mieszkańców Paderborn, ale także możliwość do wspólnego świętowania z zaproszonymi gośćmi, w tym także przedstawicielami naszego miasta, które na zaproszenie Burmistrza Michaela Dreiera reprezentował Prezydent Robert Choma.

Podobnie jak ma to miejsce w Przemyślu, również w Paderborn święto miasta rozpoczyna procesja z relikwiami patrona – Św. Liboriusza. Wzięli w nim bardzo tłumnie udział mieszkańcy, zaproszeni goście i turyści. W oficjalnych spotkaniach składających się na program kilkudniowych uroczystości brali udział nie tylko niemieccy samorządowcy, ale również posłowie i eurodeputowani, przedstawiciele rządu centralnego i lokalnego. Ponadto Prezydent Robert Choma prowadził liczne bezpośrednie rozmowy dotyczące dalszej współpracy gospodarczej, kulturalnej i oświatowej między naszymi miastami. Sportowym akcentem dni patrona była piłkarska rywalizacja między radnymi Paderborn oraz kupcami.

 

 

Nie zabrakło także spotkania z poprzednikami Burmistrza Michaela Dreiera – Wilhelmem Lüke i Heinzem Pausem, dzięki którym tak dobrze układała się przez ponad 20 lat współpraca między naszymi miastami. Jak zawsze życzliwe rozmowy toczyły się z członkami Kręgu Przyjaciół Paderborn/Przemyśl, m.in. Karlem - Ernstem Neumannem, z którym Prezydent Robert Choma wspólnie odwiedził grób Heidi Wernerus – Neumann – wielkiej przyjaciółki Przemyśla i Honorowego Obywatela naszego miasta.

 

 

Za pośrednictwem Prezydenta Miasta Przemyśla władze Paderborn i przyjaciele skupieni w Kręgu Przyjaciół Paderborn/Przemyśl przekazują serdeczne pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-07-2015 13:43
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 28-07-2015 14:26