8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PKP Intercity zaprasza na prezentację zmodernizowanych wagonów

PKP Intercity prowadzi obecnie największy w historii spółki projekt modernizacji i zakupu taboru. Jednym z jego elementów jest odnowa taboru na linii Przemyśl – Rzeszów  – Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin. W trasę wyruszyło już 68 całkowicie zmodernizowanych wagonów, dostosowanych do prędkości 160 km/h, co pozwoli, po zakończeniu modernizacji, skrócić czas przejazdu z Przemyśla do Szczecina o prawie cztery godziny. Docelowo dla tej relacji PKP Intercity  wprowadzi  218 wagonów – wyposażonych w klimatyzację, gniazdka, urządzenia do wzmacniania sygnału telefonii komórkowej, toalety z zamkniętym obiegiem i  dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi oraz do przewozu rowerów.

We wtorek 21 lipca 2015 roku, na Dworcu Przemyśl Główny w godz. 10.30-13.30 nastąpi prezentacja pociągu, zestawionego ze zmodernizowanych wagonów.

Specjalny pociąg będzie zestawiony ze zmodernizowanych wagonów (wagon kl.1 , kl. 2 przystosowany dla osób niepełnosprawnych, kl. 2 do przewozu rowerów oraz wagon barowy).
 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl