Refleksje po Pikniku Organizacji Pozarządowych

Z okazji 25–lecia samorządności Urząd Miejski był organizatorem IV Pikniku Organizacji Pozarządowych na przemyskim Rynku. Skorzystaliśmy z zaproszenia Pełnomocnika Prezydenta do spraw Organizacji Pozarządowych i z tej okazji zaprezentowaliśmy także dorobek Koła Przemyskiego istniejącego już 26 lat w Przemyślu.

Było to nasze pierwsze doświadczenie w takiej imprezie. Wystawiliśmy puchary i dyplomy zdobyte przez naszych mieszkańców biorących udział w zawodach (piłka nożna, szachy, tenis stołowy, startowali również w konkursach fotograficznych) organizowanych w ramach TPBA. Zaprezentowana była również książka z okazji przypadającego 25–lecia Koła Przemyskiego TPBA, inne publikacje książkowe, wyroby pamiątkowe w wykonane drewnie przez naszego mieszkańca Andrzeja, obrazki ze św. Bratem Albertem, bł. Bernardyną, proponowaliśmy kawę i rozdawaliśmy chlebki św. Brata Alberta, jak również słodycze dla dzieci. Wszystko za darmo, ale uzbieraliśmy z tego tytułu dobrowolne ofiary w wysokości ponad 700,00 zł. Największym powodzeniem cieszyły się chlebki i wyroby Andrzeja.
Przy okazji nawiązaliśmy bliższe kontakty z innymi organizacjami pozarządowymi; udało się m.in. zorganizować tańszy kurs dla pilarzy piły motorowej, którzy są niezbędni do tych prac w naszym schronisku.
Obsługę stoiska zapewnili pracownicy: Bogdan, Darek, Marcin i Tomek oraz mieszkańcy: Paweł, Janek /fotograf/ Andrzej, Krzysztof.
Nabyliśmy pewne doświadczenia organizacyjne, które wprowadzimy w następnym pikniku.

Dziękujemy Urzędowi Miasta za zapewnienie stoiska namiotowego oraz podłączenie energii elektrycznej.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Przemyślu

 


 

Było nam niezmiernie miło, że mogłyśmy dołączyć do wspólnego Świętowania Pikniku w niedzielę; tym bardziej nam miło, że w Pikniku uczestniczyło tak wiele wspaniałych ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem działają w naszym mieście. Mamy wspaniałe wspomnienia i cieszymy się na dalszą współpracę.
 
Marta Cisek Cierpikowska
Pin Up Przemyśl Girls

 
 


 

Zapraszamy na stronę internetową Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowiądzych "PODKARPACIE", gdzie znajdują się refleksje i zdjęcia z Pikniku.

 


 

Piękny majowy dzień - Wiosna. W tym dniu świętowaliśmy 25 lat samorządności. Piknik był okazją do spotkań, wymiany doświadczeń przy dobrej kawie pod parasolami. Przyczynił się do ogromnej mobilizacji członków Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na stoiskach musiało się znaleźć wszystko co najpiękniej wykonane, a więc kwiaty, obrazy, flakony, tablice ze zdjęciami z naszych imprez i wycieczek.
Najbardziej cieszyliśmy się korowodem, było to novum, które należy uczynić rytuałem. Koleżanki prześcignęły się w pomysłach na ozdoby kapeluszy.
Przyznajemy, były imponujące.


Helena Warda
Prezes Zarządu Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku


 


 

W dniu 31.05.2015 r. na Przemyskim Rynku odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych w 25-lecie samorządności. Barwny korowód, który rozpoczął spotkanie wiódł wprost pod pomnik św. JP II, znaczącej postaci w budowaniu demokratycznej Polski. W uroczystych rytmach Orkiestry Dętej OSP z Medyki, przemaszerowaliśmy przez Przemyski Rynek, zachęcając mieszkańców miasta do wspólnego biesiadowania. Zgromadzonych rozpieszczała piękna, upalna pogoda, bawiły występy lokalnych organizacji pozarządowych, zespołów muzycznych oraz tanecznych. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników Pikniku. Odważni doświadczali umiejętności chodzenia na szczudłach dzięki zaangażowaniu ORATORIUM z Przemyśla. Milusińscy pod okiem biedronki i jej pomocników oprócz gier i zabaw integracyjnych doskonalili umiejętność makijażu. W barwnie i pomysłowo pomalowanych twarzach paradowali po Przemyskich uliczkach.                                
W „zapleczu”  Przemyskiego Rynku zainteresowani poznawali licznie prezentujące się stowarzyszenia i fundacje. Oprócz dorobku artystycznego, fotografii oraz prezentacji multimedialnych, mieszkańcy mieli okazję zasięgnąć porad specjalistów. Przemyskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świadczyło porady dla zainteresowanych rodziców z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Regionu Ziemi Przemyskiej - udzielało porad z zakresu profilaktyki cukrzycy. PCK wyposażał mieszkańców miasta w wiedzę z zakresu ratowania zdrowia i życia ludzkiego, natomiast Szpital Wojewódzki świadczył usługi z zakresu pomiaru parametrów życiowych. Utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia przez członków Stowarzyszenia Metalowych Serc z pewnością przyczyni się do miarowego i rytmicznego bicia serc Przemyślan. „Oby zawsze brzmiały czystym tonem”.
Z pewnością Piknik był doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu na łonie społeczeństwa. Mieszkańcom dostarczył wielu atrakcji i rozrywkę, pozwalając na zregenerowanie sił i odprężenie. Licznie przybyli mieszkańcy miasta i okolic potwierdzili, że potrzebne są takie spotkania. Każdy kto przyszedł na Przemyski Rynek znalazł cos dla siebie. Jedni włączali się w zabawy, inni podziwiali dorobek organizacji pozarządowych, a jeszcze inni pozostawali radosnymi obserwatorami.  Wspólne biesiadowanie zakończył występ zespołu X-Trio.

No cóż, … z nadzieją wypatrujemy kolejnych Pikników…


Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu

 


 

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w Pikniku. To potrzebna impreza, skupiająca ludzi, ktorych praca na co dzień jest może mało widoczna. Zainteresowanie mieszkańców Przemyśla Piknikiem było ogromne, co tylko dodaje dobrej energii do dalszego działania.
Organizacja Pikniku bardzo dobra, atrakcji moc.

W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej
Anna Sienkiewicz

 


 

GALERIA

 

 

Opublikował(a): Robert Gawlik Data publikacji: 20-07-2015 14:28 Modyfikował(a): Robert Gawlik Data modyfikacji: 20-07-2015 14:46

Na skróty