0.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rocznica ludobójstwa na Wołyniu

Uroczysta Msza Święta odprawiona w kościele ojców karmelitów rozpoczęła uroczystości poświęcone ludobójstwu Polaków na Kresach dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich. Następnie uczestnicy uroczystości wzięli udział w  milczącym marszu który rozpoczął się na ul. Karmelickiej, następnie przeszedł ul. Władycze – ul. Komisji Edukacji Narodowej – ul. Basztową – ul. Słowackiego – ul. Przemysława do pomnika i tablicy upamiętniającej wydarzenie, znajdującej się na cmentarzu wojskowym.

Tam po wysłuchaniu wystąpienia prezydenta miasta Roberta Chomy oraz przedstawiciela organizatorów uroczystości, Młodzieży Wszechpolskiej, przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary pogromów na Wołyniu.

Na koniec uroczystości odśpiewano Hymn Polski.

DSC_5038.jpeg

DSC_5045.jpeg

DSC_5047.jpeg

DSC_5056.jpeg

DSC_5062.jpeg

DSC_5070.jpeg

DSC_5081.jpeg

DSC_5083.jpeg

DSC_5089.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl