8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Rozmawiamy muzyką - Wir sprechen mit Musik".

W dniach 22-26 czerwca 2015 Młodzieżowy Dom Kultury wspólnie z Stadtische Musikschule Paderborn realizował międzynarodowy projekt "Rozmawiamy muzyką - Wir sprechen mit Musik". Młodzież z miasta Partnerskiego w Paderborn oraz Młodzieżowego Domu Kultury miała przez ostatni tydzień czerwca okazję do wspólnego rozwijania swoich zainteresowań muzycznych.

W trakcie kilkudniowych warsztatów muzycznych młodzież i nauczyciele mieli okazję do wspólnego grania oraz i rozmów. Warsztaty były prowadzone równocześnie przez nauczycieli ze szkoły muzycznej w Paderborn oraz nauczycieli sekcji muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury.  Finałem wspólnych spotkań był występ w dniu 25.czerwca w przemyskim Klubie Niedźwiadek, który zgromadził sporą widownię, momentami trudno było wszystkim pomieścić się w lokalu.

Połączenie zespołu saksofonistów, grającego od kilku lat pod nazwą Saxaholics oraz zespołów i solistów Młodzieżowego Domu Kultury zaskoczyło z pewnością pozytywnie wielu słuchaczy.

 

 

Wizyta Gości z Paderborn jest w pewnym sensie kontynuacją wieloletniej współpracy obu naszych miast. Członkowie niemieckiego zespołu Saxaholics byli po raz pierwszy w Przemyślu. W planie pobytu nie zabrakło czasu na zwiedzanie zabytków miasta i okolic, opowieści o ciekawostkach i zwyczajach naszych mieszkańców. Nas goście złożyli także wizytę w przemyskim magistracie, gdzie spotkali się z Zastępcą Prezydenta januszem Hamryszczakiem. Program wizyty był niezwykle bogaty, młodzież z Paderborn w towarzystwie uczestników zajęć MDK zwiedziła najważniejsze zabytki miasta i okolic. Na obowiązkową wycieczkę po Twierdzy Przemyśl zabrano stosowne wyposażenie, natomiast położone w Bolestraszycach Arboretum pozostawi z pewnością niezapomniane wrażenia. Były również okazje to degustowania lokalnej kuchni oraz wspólnych zakupów, w tym spacerów po Przemyślu nocą.

 

 

Pogoda dopisała, a program spełnił oczekiwania uczestników, czego dowodem było zadowolenie, które można było obserwować każdego dnia. Projekt wymiany młodzieży został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz uzyskał wsparcie Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Było to pierwsze, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie młodzieży z Przemyśla oraz z Paderborn.

tekst i zdjęcia: Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-07-2015 12:54
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 01-07-2015 13:05