4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

X Jubileuszowe Święto Fajki.

Po raz dziesiąty fajkarze i fajczarze z Polski i zza granicy spotkali się w Przemyślu, aby wspólnie z mieszkańcami Miasta bawić się na Święcie Fajki. W niedzielne popołudnie 28 czerwca ulicami Starego Miasta ruszyła wielka parada fajkarzy, która dotarła pod pomnik – ławeczkę przy Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie Prezydent Przemyskiego Klubu Fajki i Prezydent Miasta oficjalnie rozpoczęli święto. Barwny korowód dotarł następnie na Rynek.

 

Jak co roku na placu przed Magistratem przemyscy fajkarze zaprezentowali na stoiskach swoje wyroby, imprezie towarzyszyła także wioska indiańska, a zgromadzeni mieszkańcy podziwiali występy Częstochowa Pipes & Drums oraz zespołu Catawba prezentującego tańce w klimatach indiańskich.

 

Od 13 w Klubie „Niedźwiadek” trwał Turniej Wolnego Palenia Fajki, nieodłączny element lipcowego święta. Najlepsi uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody na scenie z rąk Prezydenta Przemyskiego Klubu Fajki. Tam też nastąpiło ogłoszenie nazwiska tegorocznego laureata Fajki Zaufania. Kapituła tej nagrody złożona m.in. z wyróżnionych nią w ubiegłych latach, uhonorowała w tym roku kpt. Henryka Jaskułę. Przybyli do Przemyśla prezydenci klubów fajki z Polski i zza granicy otrzymali także w podziękowaniu za coroczną, aktywną obecność na Święcie Fajki flagę Przemyśla i odznakę Przemyskiego Klubu Fajki.

 

Muzyczną część Święta rozpoczął znany przemyślanom CK Port Przemyśl, a kontynuował Jacek Bieleński i Marynarze Łodzi. Gwiazdą wieczoru był zespół Indios Bravos.

 

zdjęcia: Witold Wołczyk, Grzegorz Karnas

ORGANIZATOR:

Urząd Miejski w Przemyślu, Przemyski Klub Fajki

PARTNERZY MEDIALNI:  TVP Rzeszów, tvPodkarpacka, Przemyska Telewizja Kablowa „TOYA”, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Przemyska, Nowiny i nowiny 24, Portal Przemyśl, Przemyśl 24 news

PARTNERZY: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK” , Muzeum Dzwonów i Fajek, Elitarne Studium Służb Ochrony DELTA, Hotel Accademia

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-06-2015 15:47
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 29-06-2015 15:51