13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

25 lat przemyskiego Caritasu.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej świętuje w tym roku 25-lecie swojego istnienia. 20 czerwca Na uroczystej gali z tej okazji w Auli Wyższego Seminarium Duchownego zebrali się działacze, wolontariusze zaproszeni goście.

Spotkanie jubileuszowe poprzedziła Msza święta w Archikatedrze Przemyskiej odprawiona pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego, który był również gościem dalszych części uroczystości. Do Auli Seminarium przybyła również Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Dyrektor Caritas Polska Ks. prałat Marian Subocz, Prezydent Miasta Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal, Starosta Przemyski Jan Pączek i wielu innych przedstawicieli instytucji kościelnych, samorządowych i rządowych.

 

 

W programie, który został zaprezentowany zebranym znalazły się występy artystyczne dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z Bolestraszyc oraz uczestników WTZ z Leżajska. Dorobek i działalność Caritas Archidiecezji Przemyskiej przedstawiony został w formie filmu, a swoimi refleksjami na temat osiągnięć instytucji – Jubilata podzielili się Ks. prałat Marian Subocz, Poseł do PE Elżbieta Łukacijewska i Wiceprzewodniczący Robert Bal, który gratulacje złożył w imieniu Prezydium Rady Miejskiej oraz Prezydenta Miasta. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił kwintet smyczkowy z Filharmonii Rzeszowskiej.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-06-2015 14:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-06-2015 14:08