18.6 °C
×

Brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie dla Norberta Świerka!

12 -14 czerwca w Hali widowiskowo sportowej w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie czyli w praktyce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych ( U-17 ) Przemyśl reprezentowali badmintoniści UKS "Aktywna Piątka " w składzie Norbert Świerk , Karol Zawalski , Michał Bienia pod opieką trenera Dariusza Stańko.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że zawodnicy z Przemyśla nie jechali na ta najważniejszą badmintonowa imprezę jako faworyci , ponieważ są pierwszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej.A tu ogromna niespodzianka w postaci brązowego medalu debla chłopców Norbert Świerk/Kamil Michałek(Orbitek Straszecin). Para przemysko-straszecińska w pierwszej rundzie miała wolny los , w drugiej pokonali w trzech setach debla Warzyszak(Łęczna)/Frątczak(Poznań) a w grze o wejście do strefy medalowej faworytów Stokowski(Warszawa)/Ebert(Zalesie Górne) 2:0 nie pozostawiając ani chwili nadziei na wygraną swoim przeciwnikom.
W półfinale nasza para zagrała z turniejową jedynką Kopański(Widełka)/Kopeć(Nowa Dęba) , która dobrze znają ze wspólnych występów z reprezentacji podkarpacia. No i zaczęli fantastycznie , bo od wygranego pierwszego seta 21:19. Cała hale oglądała ten mecz bo pachniało największa sensacja na całym turnieju. Drugi set cały czas w przewadze dla naszej pary ale od stanu 18:16 starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy zaczęli opanowywać sytuacje wygrywając drugiego seta 18:21.
Trzeci set wyrównany do stanu 11:11 a potem niestety przeważyło doświadczenie i siła starszej pary 12:21. Nagrodą dla przegranych brązowe medale Mistrzostw Polski i ogromne brawa od całej hali kibiców.

Do medalowego osiągnięcia należy dodać 9 miejsce Norberta Świerka w grze pojedynczej i 17 miejsce Michała Bieni oraz 13 miejsce debla Karol Zawalski/Michał Gielecki(Zamość).
Medal Norberta Świerka i dobre występy pozostałych zawodników to ogromny kapitał na przyszły sezon. UKS "Aktywna Piątka"Przemyśl chciała podziękować Prezydentowi Miasta Przemyśla , bo bez wsparcia Urzędu Miasta takie sukcesy nie byłyby możliwe.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl