9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VI Kongres Regionów we Wrocławiu. Przemyśl na 3. miejscu miast atrakcyjnych dla biznesu.

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął udział w rozpoczętym 16 czerwca we Wrocławiu VI Kongresie Regionów. To największe doroczne spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw. W trakcie drugiego dnia wydarzenia odebrał wyróżnienie przyznane Przemyślowi w Rankingu redakcji Forbes'a miast atrakcyjnych dla biznesu, zajęliśmy 3 miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców.Kongres_regionów_2.jpeg

Kongres Regionów we Wrocławiu to najważniejsze dla samorządowców spotkanie w roku. W trakcie trzech dni (16-18) dyskusja poświęcona jest podsumowaniom, analizom i pomysłom na rozwój samorządów. W tym roku rozmowy dotyczą szerokiego zakresu działalności m.in. środków unijnych, ładu przestrzennego i nowego prawa budowlanego, innowacyjności w miastach, Smart City, różnic i podobieństw w rozwoju samorządów na wschodzie i zachodzie Europy (gościem specjalnym Kongresu był mer Kijowa Witalij Kliczko i były burmistrz Berlina Klaus Wowereit). Kongres to także okazja do wręczenia nagród i wyróżnień organizowanych przez redakcje czasopism. W Prezydentów Miast "Newsweeka" - N15 zwyciężył Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Redakcja Forbes'a wręczyła swoje wyróżnienia w Rankingu miast atrakcyjnych dla biznesu i tu Przemyśl zajął 3. miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców. Uzasadniając ten werdykt twórcy rankingu stwierdzili: Miasto położone jest przy międzynarodowej trasie kolejowej E30, w sąsiedztwie autostrady A4, około 100 km od lotniska w Jasionce. W południowej części miasta, przy linii kolejowej, mieści się podstrefa Tarnobrzeskiej SSE, a punkt przeładunkowy Żurawica–Przemyśl–Medyka należy do największych w Europie. Wiele przemyskich firm ma bogate tradycje (...)

Kongres_regionów_1.jpeg

Podczas drugiego dnia Kongresu odbyło się także posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich, którego Prezydent Robert Choma jest członkiem. Obrady poświęcone były wypracowaniu opinii dotyczących zmian w ustawach dotyczących bezpośrednio samorządów, min. Karty Dużej Rodziny, prawo zamówień publicznych, o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-06-2015 15:59
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-06-2015 16:00