2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Środowiska w Gimnazjum Nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu

W przemyskiej „Kantówce” w tym roku szkolnym dominującym tematem była energia odnawialna. Uczniowie poszerzali wiedzę oraz przygotowywali projekty edukacyjne dotyczące tego tematu. Miało to związek z faktem, że szkoła bierze udział w wymianie międzynarodowej Erasmus+ i realizuje autorski projekt „Nasze cyfrowe laboratorium przyrodnicze”.

2 czerwca 2015 roku na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbyło się podsumowanie I etapu projektów Erasmus+ oraz obchody Światowego Dnia Środowiska. Gimnazjaliści przybyli na Zamek ubrani na żółto, co miało symbolizować energię słońca, która w tym roku była dominującym tematem.

 Nie zabrakło również licznie przybyłych gości – Naczelnika Wydziału Edukacji Pani Elżbiety Tarnawskiej, Radnych Miasta Przemyśla oraz Dyrektorów przemyskich szkół i placówek. Mieli oni okazję zobaczyć prezentację dotyczącą wymian międzynarodowych, a także jeden z projektów gimnazjalnych, poświęcony energii odnawialnej. Była to również okazja do zaprezentowania działań artystycznych. Uczniowie przygotowali piękną historię Ziemi przedstawioną za pomocą pantomimy  i tańca. Z kolei grupa tworząca teatr plastyczny pokazała performance artystyczny.

Spotkanie pokazało, jak wiele dzieje się w przemyskiej „Kantówce” oraz wzbudziło refleksje dotyczące środowiska i zagrożeń, jakie może spowodować niewłaściwa działalność człowieka.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl