28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się drugie posiedzenie Przemyskiej Rady Seniorów

W dniu 27 marca 2015 r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się drugie posiedzenie Przemyskiej Rady Seniorów.

W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Władysław Bukowski.

Na wstępie Przewodnicząca Rady Bogumiła Walicka-Lechowicz przedstawiła informację z udziału w ogólnopolskiej konferencji Rad Seniorów, która odbyła się w dniu  16 lutego br. w Warszawie.

Następnie radni podjęli uchwały w sprawie powołania trzech zespołów zadaniowych: ds. administracyjno-prawnych; ds. realizacji projektów i inicjatyw oraz ds. konsultacji społecznych.

Wiele miejsca poświęcono propozycjom działań skierowanych bezpośrednio do starszych mieszkańców miasta Przemyśla, np. zorganizowanie spotkania z udziałem Miejskiego Rzecznika Konsumenta, czy też przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji.
Padła również propozycja pełnienia stałych dyżurów, tak aby każdy mieszkaniec miasta miał możliwość spotkania się z przedstawicielami Rady.


Ponadto radni powrócili jeszcze raz do tematu pomnika upamiętniającego Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.

Na zakończenie obecni złożyli sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

 

PDFProtokół z posiedzenia Przemyskiej Rady Seniorów z dnia 27.03.2015 r..pdf
 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl