22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dyskusja o poprawie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Przemyśla i powiatu.

Z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla w 11 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie na temat poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego, a w tym kontekście dyskutowano o idei połączenia Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu ze Szpitalem Miejskim. Była to też okazja do przedstawienia powołanego 1 czerwca br. Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Piotra Ciompy.

 

 

Zaproszenie zostało skierowane m.in. do radnych miejskich i członków rad społecznych obu szpitali. W spotkaniu wzięli także udział: członek Zarządu Województwa Stanisław Kruczek, Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Wojciech Zając, radni Sejmiku Województwa Maciej Lewicki (jednocześnie Dyrektor Szpitala Miejskiego) i Stanisław Bajda, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła. Samorząd przemyski reprezentował Prezydent Miasta Robert Choma wraz z Zastępcami i przedstawiciele Rady Miejskiej z Wiceprzewodniczącą Lucyną Podhalicz.

Przedstawiony zebranym Przez Marszałka Władysława Ortyla nowy Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Piotr Ciompa zaprezentował plan działania na stanowisku, wskazując jednocześnie na korzyści wynikające z połączenia obu placówek medycznych i konieczność utrzymania ich publicznego charakteru. W trakcie dyskusji podtrzymana została wola (wyrażona wcześniej przez Radę Miejską i Sejmik Województwa) połączenia szpitali. Rozmawiano także o poprawie funkcjonowania scalonych placówek i osiągnięciu lepszych ocen pacjentów niż inne szpitale podobnej wielkości, przy zachowaniu samofinansowania działalności bieżącej.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-06-2015 11:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-06-2015 11:02