Przetestuj się na HIV - bezpiecznie, bezpłatnie i anonimowo

Przetestuj się na HIV -  bezpiecznie, bezpłatnie i anonimowo;

od kwietnia na nowo działa Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Rzeszowie

 

Punkt po kilkumiesięcznej przerwie ruszył w starym miejscu, tj. w Przychodni Akademickiej Centrum Medycznego „Medyk” przy ul. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie. Prowadzi go jednak nowa, inna organizacja: Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat” z Krakowa (które prowadzi taki sam Punkt również w Krakowie w Szpitalu Uniwersyteckim).

W PKD porad udzielają wykwalifikowani Doradcy, którzy w miłej i bezpiecznej atmosferze rozwieją wszelkie wątpliwości związane z ryzykiem zakażenia HIV, udzielą profesjonalnych porad przed i po teście, a także odpowiedzą na wszystkie pytania – nawet te najtrudniejsze. Pomogą również ocenić, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie testu, czy też podpowiedzą, jak zabezpieczyć się przed zakażeniem.

Punkt czynny jest w każdą sobotę od godz. 11.30. do 16.00., przy czym dla zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem Punktu.

Więcej o Stowarzyszeniu na stronie: https://stowarzyszeniejedenswiat.wordpress.com/
                                                     lub https://www.facebook.com/StowarzyszenieJedenSwiat

 

W Polsce od początku epidemii do końca stycznia 2015r. wykryto zakażenie HIV u 18.748 osób, ale szacuje się, że jest to zaledwie 30% wszystkich zakażeń, a 70% osób zakażonych nie wie o swoim zakażeniu. W chwili obecnej z HIV można normalnie żyć, pracować, uczyć się, mieć partnerów i rodzinę, jednak warunkiem jest to, że trzeba o zakażeniu wiedzieć, aby móc się leczyć. Dlatego zawsze warto wykonać test! Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS.

Opublikował(a): Łukasz Palko Data publikacji: 11-06-2015 08:08 Modyfikował(a): Łukasz Palko Data modyfikacji: 11-06-2015 08:12

Na skróty