6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przetestuj się na HIV - bezpiecznie, bezpłatnie i anonimowo

Przetestuj się na HIV -  bezpiecznie, bezpłatnie i anonimowo;

od kwietnia na nowo działa Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Rzeszowie

 

Punkt po kilkumiesięcznej przerwie ruszył w starym miejscu, tj. w Przychodni Akademickiej Centrum Medycznego „Medyk” przy ul. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie. Prowadzi go jednak nowa, inna organizacja: Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat” z Krakowa (które prowadzi taki sam Punkt również w Krakowie w Szpitalu Uniwersyteckim).

W PKD porad udzielają wykwalifikowani Doradcy, którzy w miłej i bezpiecznej atmosferze rozwieją wszelkie wątpliwości związane z ryzykiem zakażenia HIV, udzielą profesjonalnych porad przed i po teście, a także odpowiedzą na wszystkie pytania – nawet te najtrudniejsze. Pomogą również ocenić, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie testu, czy też podpowiedzą, jak zabezpieczyć się przed zakażeniem.

Punkt czynny jest w każdą sobotę od godz. 11.30. do 16.00., przy czym dla zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem Punktu.

Więcej o Stowarzyszeniu na stronie: https://stowarzyszeniejedenswiat.wordpress.com/
                                                     lub https://www.facebook.com/StowarzyszenieJedenSwiat

 

W Polsce od początku epidemii do końca stycznia 2015r. wykryto zakażenie HIV u 18.748 osób, ale szacuje się, że jest to zaledwie 30% wszystkich zakażeń, a 70% osób zakażonych nie wie o swoim zakażeniu. W chwili obecnej z HIV można normalnie żyć, pracować, uczyć się, mieć partnerów i rodzinę, jednak warunkiem jest to, że trzeba o zakażeniu wiedzieć, aby móc się leczyć. Dlatego zawsze warto wykonać test! Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl