10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hołd oddany poległym w 100-lecie wybuchu I wojny światowej

5 czerwca br. w Przemyślu gościła 18 – osobowa grupa Węgrów z Budapesztu i okolic m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, inżynierowie, lekarze, młodzież oraz przedstawiciele mniejszości węgierskiej z Transylwanii.

Głównym celem wizyty w Przemyślu było upamiętnienie 100 - lecia walk o Twierdzę Przemyśl i złożenie hołdu poległym podczas I wojny światowej. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla z grupą spotkał się p. Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta. Bezpośrednio po spotkaniu delegacja węgierska oraz przedstawiciele władz miasta Przemyśla złożyli wiązanki kwiatów na cmentarzach austrowęgierskich na Zasaniu i przy ul. Przemysława.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl