2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

125 lat Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu

Pod hasłem "125-lecie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu w 25-lecie polskiej samorządności" obchodzony jest jubileusz tego jednego z najastarszych stowarzyszeń działających w Przemyślu.

Obchody rozpoczęła 5 czerwca konferencja naukowa przygotowana przez Archiwum Państwowe w Przemyślu pt. „Znaczenie źródeł historycznych  z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu dla badań nad dziejami miasta, regionu i państwa”. Spotkanie jubiluszowe odbyło się dzień później w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Wręczono na nim wyróżnienia osobom zasłuzonym dla Miasta i regionu. Była to też okazja do wręczenie nagród finalistom „Konkursu z wiedzy o samorządzie terytorialnym i regionie”, a także pokazu nagrodzonej prezentacji multimedialnej. Zaproszeni goście wzięli także udział w promocji książki „Samorządność w ponadwiekowym stowarzyszeniu, mieście i powiecie  przemyskim”.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl