5.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

,,Bajkowy Koncert” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca ,,Przemyśl”

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka.W Polsce święto naszych milusińskich obchodzone jest od 1950 roku, a od roku 1952 jest świętem stałym. 1 czerwca 1994 roku po raz pierwszy obradował w Warszawie Sejm Dzieci i Młodzieży – zbierają się od tej pory każdego roku.
 

 
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK nigdy nie zapomina o dzieciach i zawsze z okazji ich święta organizuje przedstawienia i koncerty. W tym roku dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta wystąpili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” w programie zatytułowanym „Bajkowy Koncert”. Przedstawienie składało się z trzech bajek przedstawionych w formie tańca dworskiego: „Błazen królewski”, „Kopciuszek” i „Malarz”. Jak zwykle zabawa była przednia.

 

tekst i zdjęcia: Tomasz Beliński

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl