9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

22 rocznica nadania imienia - Radosne wspólne świętowanie.

29 maja to szczególnie uroczysty dzień dla społeczności Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi bowiem tego dnia w 1993 roku szkoła otrzymała zaszczytne imię Orląt Lwowskich.

Głównym przesłaniem szkolnego świętowania jest połączenie tradycji i pamięci historycznej z dniem dzisiejszym.  Uroczystości  zainaugurowała  Msza Święta,  po której zaproszeni  goście, m. in. członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, przedstawiciele Rady Rodziców, Straży Miejskiej, SANEPID-u oraz uczniowie i ich rodzice przeszli do szkoły, gdzie obchody rozpoczęły się od uroczystej impresji słowno–muzycznej pn. ,,Młodzi obrońcy Ojczyzny”. Muzyką i strofami wierszy poetów dawnych i współczesnych uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przypomnieli o nastoletnich bohaterach, którzy oddali ojczyźnie skarb najcenniejszy – swoje młode życie.

kolaz of1.jpeg

Obchodom 22 rocznicy nadania szkole imienia towarzyszyły różnorodne, atrakcyjne imprezy. Wiele emocji, jak co roku dostarczył ,,Bieg Szesnastki”, w którym rywalizowały sztafety dziewcząt i chłopców z klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Oczekując na ogłoszenie wyników biegu można było podziwiać pokaz aerobiku, lub próbować dorównać wysportowanym gimnazjalistkom. W szkolnej szatni odbywał się jak co roku Turniej Strzelecki, gdzie zainteresowani mogli sprawdzić swoje umiejętności. W czasie gdy jedni biegali lub strzelali, inni zmagali się z zadaniami dydaktyczno-sportowymi. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej brali udział w grze zatytułowanej ,,Bawimy się wiedzą”, podczas której rozwiązywali zadania, wykonywali ćwiczenia i zbierali punkty, ucząc się i sprawdzając swoją wiedzę w praktyczny sposób. Formułę gry szkolnej przyjęła także ,,Gimnazjada” – cykliczna szkolna rywalizacja klas pierwszych gimnazjum. Drużyny musiały przejść przez wszystkie przygotowane przez Samorząd Uczniowski ,,stanowiska” i odpowiadać na przygotowane pytania, rozwiązywać zadania z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także wykazać się sprawnością fizyczną. Ważnym akcentem świętowania była także nowatorska, historyczna gra miejska rozgrywająca się w Rynku Starego Miasta pod hasłem ,,Z Orlętami przez PrzeMyśl”, w której rywalizowały cztery trzyosobowe drużyny - reprezentanci klas szóstych szkoły podstawowej oraz klas I, II i III gimnazjum.

Najmłodsi uczniowie również mieli wiele atrakcji: mogli bawić się do woli na dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyć w „Spotkaniu z teatrem”, wystartować w sportowych konkurencjach typu bieg w workach, czy rzuty do żywego kosza. W szkolnej czytelni można było podziwiać wystawę zatytułowaną ,,Czy to bajka, czy nie bajka” ilustrującą najpiękniejsze, nie tylko polskie bajki i baśnie. Zwiedzających witały postacie baśniowe, w które wcielili się nasi gimnazjaliści. Rozczulał widok Koszałka-Opałka, podobizny Koziołka Matołka, stary gramofon z winylową płytą „Akademia Pana Kleksa”. Duże zainteresowanie budził tajemniczy, leżący na kanapie Leń - bohater wiersza J. Brzechwy.

kolaż 1.jpeg

Na zakończenie tegorocznych obchodów odbył się emocjonujący turniej piłki nożnej, podczas którego swoje możliwości zaprezentowały trzy wspaniałe drużyny: reprezentacja gimnazjalistów z klasy sportowej, drużyna społeczności szkolnej złożona z nauczycieli wspieranych przez rodziców oraz drużyna ,,Życia Podkarpackiego”. Wszyscy grali z wielkim zapałem, bramkarze z poświęceniem bronili się przed golem, padło kilka pięknych bramek. To wspaniałe sportowe widowisko zakończyło się zwycięstwem drużyny „Życia Podkarpackiego”, ale obie nasze szkolne drużyny grały równie dobrze i szala zwycięstwa w trakcie gry mocno się wahała. Główną nagrodę w postaci kilkunastu piłek, ufundowaną przez Radę Rodziców, zwycięska drużyna przekazała szkole. Pogoda dopisała, humory także, było wzniośle, naukowo, wesoło i sportowo.  Zapraszamy na Święto Szkoły za rok!

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 03-06-2015 09:12
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 03-06-2015 09:12