27 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jak wypadli przemyślanie w teście Coopera?

26 maja na stadionie lekkoatletycznym Juvenia w Przemyślu zorganizowana została impreza biegowa „Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera”. Organizatorem zawodów był UKS Gladiator i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr1 w Przemyślu. Przedsięwzięcie  sfinansowane została ze środków UM Przemyśl.

Wśród zaproszonych szkół, placówek i ośrodków z terenu miasta znalazły się reprezentacje:

 • Niepubliczne Przedszkole „Omnibusek” w Przemyślu
 • Niepubliczne Przedszkole Edukacyjne „Kraina Odkrywców” w Przemyślu
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu
 • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu
 • Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu
 • Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszewskiego w Przemyślu
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
 • Zespół Szkół Usługowo Hotelarskich i Gastronomicznych

 

 

We wtorkowy poranek na linii startu pojawiło się 326 zawodników z 344 zgłoszonych. Po raz pierwszy w tak dużej imprezie sportowej w naszym mieście miały okazję spotkać się w bezpośredniej rywalizacji sportowej osoby niepełnosprawne i pełnosprawne. Bardzo często różnego rodzaju bariery i stereotypy, obecne w życiu codziennym tutaj stały się nieobecne, niewidzialne. Wzajemna pomoc, współpraca w trakcie biegu, aby osiągnąć wymarzony cel zasługuje na ogromne słowa uznania.

Uczestnicy biegu podzieleni zostali na 8 grup startowych na podstawie wieku i sprawności fizycznej. Najliczniejszą stanowiły przedszkolaki, którzy wraz z opiekunami liczyli blisko 80 osób. Każde starty niosły ze sobą potężną dawkę emocji sportowych. Dodatkowo motywowani gorącym dopingiem, licznej rzeszy kibiców zgromadzonych na trybunach, uskrzydleni, dzielnie pokonywali kolejne metry, osiągając wyśmienite rezultaty.

 

 

„Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera” to nie tylko bieg, ale przede wszystkim integracja poprzez sport i dobra zabawa. W trakcie zmagań sportowych organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje dla jej uczestników. DJ Jordan zapewnił fantastyczną oprawę muzyczną, przy którego bitach młodzież doskonale się bawiła. Po zakończonych startach każdy z uczestników częstowany był zdrowymi sokami ze świeżo wyciskanych owoców, które przygotowywane były przez celująco ocenianą Akademię Gotowania dla Malucha. Ponadto serwowana była kiełbasa z grilla.

Podsumowując imprezę biegową chcielibyśmy przytoczyć kilka statystyk, potwierdzających ogrom pracy i wysiłku włożonego przez uczestników biegu. Do testu przystąpiło 326 osób w wieku 3-55 lat. Łączny dystans pokonany to 511400 m. Średnia odległość, którą przebiegł zawodnik w trakcie próby to 1560m.

Tegoroczna edycja imprezy „Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera” rozegrana została w ramach XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015, która jest odpowiednikiem Światowego Dnia Sportu – Challenge Day organizowanego corocznie przez TAFISA z ang. The Association For International Sport for All. Naszym głównym celem była aktywizacja szerokiej grupy dzieci i młodzieży, mieszkańców miasta Przemyśl do aktywności fizycznej. Widząc potencjał u naszych uczniów, chęci i zaangażowanie w realizację różnego rodzaju projektów sportowych byliśmy przekonani, że damy radę. Niezmiernie się cieszymy, że nasz zapał spotkał się z podobnym odzewem wśród innych placówek, które tak licznie zaszczyciły nas swoją obecnością. Dziękujemy.

 

 

Podziękowania kierujemy do wolontariuszy z I LO i ZSEiO oraz ich opiekunów Rafała Tarnawskiego, Łukasza Andruszkiewicza i Macieja Karwowskiego za pomoc przy projekcie.

Przy realizacji tego typu inicjatyw konieczne jest wsparcie osób, instytucji. Bez dobrego serca, hojności i ofiarności naszych darczyńców nasze przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć. Wśród sponsorów, którzy przyczynili się do realizacji imprezy „Pobiegnij
z Gladiatorem Test Coopera” byli:

Estetic Małgorzata Olejnik
Inglot Spółka z o.o.
F.H.U. METPOL Maciej Reszka
Kantor Omega Jacek Wywrot
Rafa Jacek Auto Handel Przemyśl
Hotel Albatros
Zuzanna Ciećko
Przemyskie Centrum Dystrybucji Mięs i Wędlin HWDD Szczepanik Sp.j.
Hensfort/Rem II Sp. z o.o.
Madame Bra Salon Bielizny
Pizzeria nad Sanem
Lody Kmiecie
ALLOCK Z.H.U. Maria Proć
Stomatologia Rodzinna – lek. stom. Katarzyna Peczynko, lek. dent. Aleksandra Pawlak
Komputronik
S.J Masarnia Jerzy Kowalski, Robert Kowalski, Marek Kowalski
DJ Jordan
Akademia Gotowania dla Malucha

 

Serdecznie dziękujemy!!!

 

Patronat medialny objęli:

Nowiny24
Nowiny Gazeta Codzienna
TvPodkarpacka
Portalprzemyski.pl

Osobami bezpośrednio zaangażowanymi w przygotowania i realizację imprezy „Pobiegnij
z Gladiatorem Test Coopera” byli nauczyciele wychowania fizycznego SOSW nr1
w Przemyślu: Katarzyna Płocica, Joanna Bryzek, Magdalena Tymczyszyn, Pakosz Sabina, Tadeusz Marciniec, Arkadiusz Mach, Rafał Mach, Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk.

zdjęcia: Anna Fortuna, Łukasz Solski, Agnieszka Andruszkiewicz, Tadeusz Marciniec

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-06-2015 16:09
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 02-06-2015 16:14