10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Penar „Cztery pory roku”

Karolina Penar jest przemyślanką, obecnie mieszkającą w Poznaniu. Sądząc po liczbie osób uczestniczących w wernisażu malarka jest bardzo lubiana w swoim rodzinnym mieście. Na artystycznym koncie ma udział w wielu wystawach, a prace jej kilkukrotnie były nagradzane. Specjalizuje się w malarskiej technice akwareli, nieustannie szkoląc i rozwijając swój warsztat. Autorka szczególnie upodobała sobie tematy związane z naturą – kwiaty i krajobrazy. I właśnie w Galerii Debiuty w baszcie wschodniej Zamku Kazimierzowskiego mogliśmy zobaczyć efekty ciągłego samodoskonalenia artystycznego, a były to pejzaże pokazujące urodę zmieniających się pór roku.

 

 

Nasza krajanka sama o sobie mówi tak: „Malarstwem zajmuję się od grudnia 2007r., malując początkowo pastelami, akrylem i olejami. Malarstwo jest dla mnie alternatywnym światem, do którego mogę wejść, zamknąć drzwi i zostać w innej rzeczywistości. Daje mi to poczucie wyzwolenia. W swoich pracach dzielę się z innymi radością, pogodą, refleksją i emocjami. Od kilku miesięcy maluję wyłącznie akwarelą. Akwarela nieodwracalna, nieprzewidywalna, pełna świeżości i spontaniczności jest dla mnie idealnym środkiem wyrazu. Uczestniczyłam w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych na Podkarpaciu. Od trzech lat mieszkając w Poznaniu miałam siedem indywidualnych wystaw w tym jedna na Zamku w Poznaniu w Galerii Debiut”.


tekst i zdjęcia: Tomasz Beliński PCKiN "Zamek"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl