2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

150 lat Przemyskiej Straży Pożarnej

Piękny jubileusz 150-lecia powstania obchodziła 30 maja przemyska Straż Pożarna. Właśnie w naszym mieście w 1865 roku została utworzona Straż Ogniowa Miejska, jako formacja zawodowa powołana do walki z pożarami - pierwsza na terenie obecnego woj. podkarpackiego. Przemyscy Strażacy świętowali to wydarzenie, połączone z wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka, na Rynku Starego Miasta.

 

 

W święcie wzięły też udział kompanie reprezentacyjne i poczty sztandarowe służb mundurowych z terenu Przemyśla i powiatu, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci. Jubileusz był przede wszystkim okazją do uhonorowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu,  także funkcjonariuszy, którzy otrzymali odznaczenia i medale, a także zostali awansowani na wyższe stopnie. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się też pralamentarzyści i samorządowcy - Prezydent Miasta Robert Choma został otrzymał z rąk nadbrygadiera Marka Kowalskiego, Zastępcy Komendanta Głównego PSP brązową odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej". Zaproszeni goście i przyjaciele przemyskich strażaków mieli też okazję wbić okolicznościowe gwoździe na tablicy pamiątkowej z okazji 150 - lecia przemyskiej Straży Pożarnej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl