13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyższa kwota pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II”

pieniadze.jpeg

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że wzrosła kwota pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej o jaką można ubiegać się program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II”. Obecnie maksymalna kwota pożyczki wynosi 81 097,80 zł. Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” uruchomiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się:

  • osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej, w okresie do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej),
  • studenci ostatniego roku studiów (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej).

Oprocentowanie pożyczek wynosi 0,44% w skali roku. Maksymalny okres spłaty pożyczki  to 7 lat.

W województwie podkarpackim ww. pożyczek udziela konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie instytucje - Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych.

W realizację Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” zaangażowana jest także Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która na mocy podpisanej umowy pełni rolę Instytucji Współpracującej z ww. Konsorcjum. Zadaniem PARR S.A. jest promocja programu, pomoc w przygotowywaniu wniosków o pożyczkę a także asysta na etapie podpisywania umowy o pożyczkę (osoby ubiegające się o pożyczkę mogą podpisywać umowy na miejscu w siedzibie PARR S.A. w Przemyślu).

Więcej o programie na stronie www.pierwszybiznes.marr.com.pl lub bezpośrednio w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.


Kontakt:

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (pokój nr 10, parter)
tel. (16) 676 09 85 wew. 2, www. parr.pl

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 23-05-2015 08:56
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 23-05-2015 08:56