7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzowie Kodowania w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego

W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu przystąpiła do  udziału w programie Mistrzowie Kodowania. Organizatorem tego programu  jest firma Samsung Electronics Polska. W II edycji partnerami są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja CoderDojo Polska, Stowarzyszenie "Rodzice w edukacji", Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Superbelfrzy RP. Patronat nad II edycją programu objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwo Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wpierani również przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

 

 

 Celem programu jest nauka programowania „tak, by każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania informatycznego – mógł stać się Mistrzem Kodowania”. Uczniowie klas IV –V biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, na których poznają zasady  programowania wykorzystując w tym celu aplikację Scratch. Trudne tajniki programowania stają się bardzo łatwe, ponieważ polecenia zapisane są w postaci kolorowych bloczków. Wystarczy połączyć odpowiednie klocki, aby powstał działający program. Dzieci chętnie pracują, poznają tajniki logicznego myślenia. Samodzielnie wykonują proste programy. Do tej pory brały udział w akcji pisania kartek świątecznych, które zostały zamieszczone w specjalnym studio oraz można zobaczyć na stronie: http://sp4.przemysl.pl/pages/mk/akcje.html. W czasie dnia otwartego szkoły uczniowie pokazali swoje nowe gry oraz zachęcali przyszłych kolegów do spróbowania swoich sił w programowaniu. Dzieciom bardzo podobały się proste gry, które mogły stworzyć przy pomocy starszych kolegów.

Serdecznie zapraszamy do nas.

Anna Wawrzynów

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl