18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rajd Karkonoski: Grzegorz Musz i Bogusław Browiński stają na podium w Klasie 3!

30. Rajd Karkonoski stanowiący drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polskich okazał się udany dla Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego.  Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team zdobyli pierwsze punkty w tegorocznym sezonie, stając na najniższym stopniu podium w Klasie 3 i zajęli siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Odcinki specjalne zlokalizowane w Kotlinie Jeleniogórskiej mają opinię jednych z najtrudniejszych tras asfaltowych w Polsce. Tegoroczna edycja zawodów przebiegała w większości po dobrze znanych drogach wokół Karpacza i Lubomierza, lecz w harmonogramie pojawił się nowy odcinek specjalny - Gradówek.  Zawody rozpoczęły się w sobotnie popołudnie od dwukrotnego przejazdu odcinka specjalnego Karpacz ze słynną hopą, na której najdłużej loty osiągają blisko 40 metrów! Grzegorz Musz i Bogusław Browiński od początku jechali równym tempem,  plasując się w okolicach dwudziestego miejsca w klasyfikacji generalnej. Niedziela przywitała zawodników zachmurzonym niebem. Z ciemnych chmur nie spadł jednak deszcz, a słonce szybko wysuszyło poranną wilgoć i zawodnicy rywalizowali na suchym asfalcie. Reprezentanci PSB Mrówka Rally Team utrzymali równe tempo i zameldowali się na mecie w Jeleniej Górze z dobrym wynikiem, choć jak przyznaje Grzegorz Musz, osiągane czasy nie są w pełni satysfakcjonujące i zapowiada chęć poprawy tempa jazdy na kolejnych rajdach.

Grzegorz Musz (1).jpeg

Grzegorz Musz: Rajd Karkonoski od strony organizacyjnej oraz pod kątem atrakcyjności odcinków specjalnych jest jednym z najlepszych w całym sezonie. Duże słowa uznania dla organizatora, który przygotował wspaniały rajd. Odcinki specjalne były niezwykle wymagające, ciekawe, zróżnicowane i bardzo nam się podobały. Podczas sobotniego etapu pokonaliśmy dwukrotnie OS Karpacz nie popełniając większych błędów i wydawałoby się, że dość sprawnym tempem. Osiągane przez nas czasy nie były jednak w pełni satysfakcjonujące. Czołówka 2WD, a w szczególności „R-dwójki” były bardzo szybkie. Niedziela to sześć wymagających odcinków specjalnych, na których chcieliśmy jeszcze przyspieszyć. Niestety odezwała się moja niedyspozycja spowodowana przeziębieniem, z którym walczyłem od samego zapoznania, co w znacznym  stopniu utrudniało utrzymanie odpowiedniej koncentracji. Osiągnęliśmy metę na trzecim miejscu w Klasie 3 oraz szóstym w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś. Z jednej strony miło jest odbierać puchary na mecie, ale osiągane czasy na poszczególnych próbach zdecydowanie nie są szczytem naszych marzeń i możliwości. Wierzę, że z każdym rajdem będziemy podkręcać tempo, zwłaszcza,  że wiemy gdzie tracimy i na tym będziemy się skupiać. Dziękuje chłopakom z mojego zespołu za zaangażowanie podczas zawodów i testów oraz wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa.

Bogusław Browiński: Rywalizacja podczas 30. Rajdu Karkonoskiego już za nami. Przepiękne krajobrazy i niezwykle trudne odcinki specjalne karkonoskiego klasyka dostarczyły sporo emocji. Niestety, nie wszystkie założenia podczas rajdu zostały przez nas zrealizowane, ale nie składamy broni i pracujemy nad poprawieniem tempa w kolejnych rundach. Dziękuję organizatorom za świetną organizację, kolegom z osiągniętych wyników, całemu zespołowi za świetną pracę podczas zawodów oraz wszystkim, którzy nas dopingowali i obdarzyli swym zaufaniem.

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 22-05-2015 07:33
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 22-05-2015 07:33