12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oddajmy swój głos w niedzielnych wyborach - apel Prezydenta Miasta

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Przemyśla,

Gorąco zachęcam każdego z Państwa do wzięcia udziału w drugiej, rozstrzygającej turze wyborów prezydenckich w dniu 24 maja (niedziela) tego roku.

Wybory te są jednymi z najważniejszych w Rzeczypospolitej, ponieważ aktywny Prezydent może wiele uczynić dla Polski i naszej Małej Ojczyzny.

Prezydent ma realną możliwość kształtowania polityki i wprowadzania korzystnych dla nas zmian. Dysponuje bowiem prawem inicjowania ustaw lub ich wetowania oraz wieloma uprawnieniami w innych dziedzinach, w tym polityce zagranicznej i powoływaniu rządu. Wiele zależy od tego, czy osoba piastująca najwyższy urząd w Państwie czyni to godnie, kompetentnie i czy w pełni korzysta z uprawnień przysługujących jej z mocy prawa.

Dlatego od wyników niedzielnych wyborów zależy, czy będzie nam się żyło lepiej, czy gorzej. Jeśli podzielacie Państwo wyrażany przeze mnie pogląd, że Polska potrzebuje Prezydenta aktywnego, wspierającego pozytywne zmiany, prowadzącego dialog ze wszystkimi grupami społecznymi, posiadającego wizję polityki wewnętrznej i zagranicznej, udajcie się na niedzielne wybory, aby wesprzeć popieranego przez siebie kandydata.

Wzięcie udziału w elekcji Prezydenta jest naszym prawem, ale i obowiązkiem wobec Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i nas samych - nie rezygnujmy z niego, ponieważ wówczas inni zadecydują za nas.

Przemyśl, 21 maja 2015 roku

 

Prezydent Miasta 

Robert Choma

 

Obwieszczenie Prezydenta Miasta o numerach i granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 21-05-2015 14:23
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 23-05-2015 14:19