2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej

W dniu 16 maja 2015 r. dwudziestoosobowa ekipa sportowa z Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przygotowana przez mgr Jolantę Cicińską, wzięła udział w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Trzeci Wiek na Start” w Łazach.

Celem organizatorów i startujących było propagowanie zdrowego stylu życia, poprzez aktywność fizyczną. Dbanie o zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną stało się normą w nowoczesnym społeczeństwie.

W Olimpiadzie brało udział ok. 2 tys. uczestników z całej Polski. Ekipa przemyska liczyła 20 zawodników wraz z towarzyszącym zespołem muzycznym „Fidelis”.

Zawodnicy z naszego miasta zdobyli ogółem 7 medali.

Pływanie:
Złoty medal – Ryszard Skoczylas
Srebrny medal – Bolesław Czyżowicz

Brydż:
Złoty medal – Maciej Krzywka
Złoty medal – Jan Korczowski

Strzelectwo:
Brązowy medal – Wojciech Duda

Karabin pneumatyczny:
Brązowy medal – Witold Pawul

Kolarstwo:
Złoty medal – Adolf Kunkiewicz

Po wręczeniu medali odbyła się prezentacja artystyczna miast, podczas której „furorę” wywołał zespół „Fidelis”, bawiąc całą widownię.

Jolanta Cicińska
Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl