11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się spotkanie z Profesor Lidią Morawską

Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu informuje, że w dniu 11 maja 2015 r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z Profesor Lidią  Morawską, Director International Laboratory for Air Quality and Health Professor, Discipline of Physics, Faculty of Science & Technology Queensland University of Technology w Australii - córką kpt. Henryka Jaskuły.

Spotkanie przebiegło w niesamowitej atmosferze, które stworzyła młodzieży Pani Lidia Morawska poprzez prezentację multimedialną i jej ciekawą interpretację. Krótkie nakreślenie dorobku naukowego Pani Lidii zmotywowało uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjanych i Gimnazjum w Nehryce  do otwartej otwartej dyskusji.

W drugiej części spotkania, po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Towarzystwa ora odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste nadanie tytułu, wręczenie dyplomu i odznaki Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Pani Lidii Morawskiej.

Nadanie najwyższego wyróżnienia  Towarzystwa jest wynikiem uznania wybitnych zasług naukowych  Prof. Lidii Morawskiej w dziedzinie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne oraz podziękowaniem za stały kontakt z rodzinnym miastem Przemyślem z okazji Jubileuszu 125. lecia Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w Sali Kominkowej Zamku w bardzo miłej atmosferze dalszych niekończących się dyskusji oraz zdjęć, bo każdy uczestnik  chciał mieć pamiątkę z Panią Profesor.

Bogusława Pieczyńska

 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 18-05-2015 14:17
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 19-05-2015 09:33