16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy do konsultowania regulaminu budżetu obywatelskiego.

Szanowni Państwo,

Po raz trzeci zapraszamy mieszkańców Przemyśla do wzięcia udziału w wyłanianiu projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Kwota jaką zamierzamy przeznaczyć na ten cel w przyszłorocznym budżecie to 1, 5 mln zł.

Jak w ubiegłym roku chcemy, aby pierwszym krokiem w tym procesie było zapoznanie się wszystkich zainteresowanych – a wierzę, że jest ich wielu – z obowiązującym regulaminem budżetu obywatelskiego. Liczymy na konkretne, usprawniające proces składania i wyłaniania pomysłów wnioski, uwagi, ewentualnie zastrzeżenia do dotychczasowej procedury. Zależy nam, aby budżet obywatelski był rzeczywistym odzwierciedleniem naszych, Przemyślan, potrzeb – na naszych osiedlach, podwórkach. Liczymy na innowacyjność i zaskakujące, pomysły, które spowodują, że w naszym mieście będzie się po prostu żyło lepiej.

Już dzisiaj chciałbym zapowiedzieć jedną, ale bardzo istotną zmianę w regulaminie budżetu obywatelskiego – głosowanie na wybrane projekty będzie się odbywać wyłącznie w formie elektronicznej. Ma to na celu ułatwienie dla samych głosujących, jak i ma znaczenie dla sprawnego wyłaniania zdobywających największe uznanie projektów. Chcemy w ten sposób też uniknąć błędów i niejasności w samym procesie głosowania.

Tak więc czekamy na Państwa uwagi kierowane drogą elektroniczną na adres , nie wszystkie z pewnością będą mogły zostać uwzględnione, żaden jednak z listów nie pozostanie bez odpowiedzi i wyjaśnienia. Na pomysły zmian w regulaminie czekamy do 29 maja br. Po tej dacie poznają Państwo szczegółowy harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.

Prezydent Miasta

Robert Choma

 

PDFRegulamin_budżetu_obywatelskiego_2015.pdf

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-05-2015 18:39