19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niedźwiadkowa Scena Młodych

W dniu 13 maja 2015 po raz drugi w bieżącym roku szkolnym zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu miały okazję do występów w ramach "Niedźwiadkowej Sceny Młodych", którą organizuje Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek. Tym razem program występów został przygotowany przez nauczyciela pracowni muzycznej MDK p. Janusza Rajtmajera. Łącznie wystąpiły 4 zespoły. Koncert rozpoczęła grupa Misnamed, która spośród występujących zespołów jest najdłużej związana z MDK. Po nich pojawili się: Unplugged oraz ForWild. W ostatniej części zaprezentowała się grupa KiVi.

 

 

Zespoły zaprezentowały się perfekcyjnie, wykonując ciekawe, niebanalne i różnorodne w stylistyce i formie kompozycje tych znanych twórców jak i własne. Repertuar był ciekawy, czasami trudny technicznie, wymagający sporych umiejętności wokalnych i fachowego przygotowania, a autorskie piosenki były swoistym impulsem do refleksji. Sensowne słowa w połączeniu z oryginalnym pomysłem aranżacyjnym pokazują potencjał młodych wykonawców. Solidne granie z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem oraz z wyraźną nutką spontaniczności zasługuje na pochwałę.
W każdej sekundzie koncertu widać było radość, jaką sprawia wszystkim wspólne granie.

Były też emocje po stronie publiczności, bis na zakończenie potwierdza, że wieczór należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 15-05-2015 09:11
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-05-2015 09:11