18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejna wizyta szóstoklasistów na Politechnice Rzeszowskiej

Kolejny rocznik  uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu miał okazję wcielić się w rolę studentów. Współpraca z Politechniką Rzeszowską umożliwia im zdobycie  nowych doświadczeń, wiadomości i umiejętności.

 

 

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce, miejscu, gdzie licencję zdobywają przyszli piloci lotnictwa cywilnego w Polsce. Młodzież szkolna miała możliwość usiąść za sterami samolotu szkoleniowego, a niektórzy mogli poczuć się jak prawdziwi piloci odbywając wirtualną podróż w symulatorze lotu.

Po krótkiej przerwie na posiłek na Wydziale Zarządzania powitała nas pani dr Agnieszka Zielińska i zaprowadziła do auli wykładowej. Tutaj odbyły się zajęcia z kryminalistyki, wykład z psychologii oraz spotkanie z panią prodziekan dr Martą Pomykałą, która wystąpiła w todze i bardzo interesująco zaprezentowała uczelnię. W harmonogramie wizyty zaplanowany został również udział uczniów w pokazach naukowych z fizyki, które zafascynowały i uaktywniły „młodych studentów”.

Dzięki ogromnej przychylności i zaangażowaniu władz uczelni, wykładowców, pracowników naukowych oraz zaprzyjaźnionych studentów ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. A zdobyta wiedza, obserwacje i doświadczenia wpłyną na rozwijanie zainteresowań i pasji wśród uczniów.

 

 

tekst i zdjęcia: SP Nr 11

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 13-05-2015 13:42
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 13-05-2015 13:42