4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukcesy zawodników KS „Twierdza” podczas XXIII Ogólnopolskiego Memoriału im. Jana Barana w strzelectwie sportowym

W dniu 28.03.2015r. w Krośnie odbył się XXIII Memoriał Strzelecki im. Jana Barana. Podczas zawodów rozegrano konkurencje strzeleckie Karabinu i Pistoletu Pneumatycznego we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach wzięło udział 14 Klubów z całej Polski.

SUKCESY ZAWODNIKÓW KS "TWIERDZA" PODCZAS XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO MEMORIAŁU IM. JANA BARANA W STRZELECTWIE SPORTOWYM

Największym sukcesem spośród reprezentacji naszego Klubu może pochwalić się Katarzyna Koschmieder, która dzięki wygranej w konkurencji Karabinka Pneumatycznego zapewniła sobie awans do Finału Głównego. W Finale Głównym, w którym rywalizowali najlepsi zawodnicy z każdej z konkurencji, Katarzyna zdeklasowała swoich rywali, stając na najwyższym stopniu podium. Kolejny medal dla reprezentacji Klubu zdobył Michał Bąkowski, który w konkurencji Karabinka Pneumatycznego uzyskał trzeci wynik w swojej kategorii wiekowej.

ZAWODNICY KS "TWIERDZA" WYGRALI INAUGURACYJNE ZAWODY TEGOROCZNEJ LIGI STRZELECKIEJ KLUBÓW ŻOŁNIERZY REZERWY.

W dniu 18.04.2015r. w Stalowej Woli odbyły się zawody I Rundy Ligi Strzeleckiej Klubów Żołnierzy Rezerwy, w których wzięła udział drużyna naszego Klubu.

Rozegrano cztery konkurencje: strzelania z pistoletu Glock dokładne oraz dynamiczne, pojedynki strzeleckie oraz rzut granatem. W zawodach wzięło udział 26 zespołów z terenu całego Podkarpacia.

Klasyfikację generalną zawodów wygrała reprezentacja Klubu  Strzeleckiego "Twierdza" LOK Przemyśl w składzie: Witold Pawul, Piotr Warszakowski oraz Michał Bąkowski. Drużyna KS "Twierdza" zdobyła także pierwsze miejsce w strzelaniu dokładnym z pistoletu Glock, drugie miejsce w strzelaniu dynamicznym oraz trzecie w pojedynkach strzeleckich.

Zawodnicy osiągnęli także wysokie wyniki indywidualne. Piotr Warszakowski wygrał strzelanie dokładne z pistoletu Glock, uzyskując jako pierwszy w tym sezonie wynik 100/100 pkt. Dodatkowo Piotrek uzyskał trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W zawodach wystartował również nowy zawodnik KS "Twierdza" Łukasz Prus, który zdeklasował rywali w konkurencji rzutu granatem.

Twierdza_2.jpeg

UDZIAŁ ZAWODNIKÓW KS "TWIERDZA" W I RUNDZIE PUCHARU POLSKI.

W dniach 23 - 26.04.2015r. na strzelnicy WKS "ŚLĄSK" odbyły się zawody strzeleckie I Rundy Pucharu Polski. W zawodach wzięła udział pięcioosobowa reprezentacja Klubu w składzie: Witold Pawul, Michał Bąkowski, Katarzyna Koschmieder, Sabina Górniak oraz Marek Domagalski. Zawodnicy naszego Klubu rywalizowali z najlepszymi strzelcami z całego kraju, w tym z zawodnikami Kadry Narodowej. Po kilkudniowych zmaganiach nasi strzelcy uzyskali wyniki kwalifikujące ich do uzyskania odpowiednich Klas Sportowych.

Twierdza_3.jpeg

Michał Bąkowski z wynikiem 596,6 pkt. uzyskał II Klasę Sportową w konkurencji Karabinu Pneumatycznego 60 strzałów oraz III Klasę w Konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów z wynikiem 599,4 pkt. poprawiając swój rekord życiowy. Katarzyna Koschmieder uzyskała II Klasę w konkurencjach Karabin Pneumatyczny 40 strzałów z wynikiem 397,1 pkt. oraz Karabin Sportowy Trzy Postawy 3x20 strzałów z wynikiem 545 pkt. również poprawiając swój rekord życiowy. Sabina Górniak startująca w konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów zdobyła III Klasę Sportową z wynikiem 380,3. Marek Domagalski z wynikiem 534 pkt. uzyskał III Klasę sportową w Konkurencji Pistolet Pneumatyczny 60 strzałów. III Klasę zdobył również nasz Klubowy trener Witold Pawul w konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc z wynikiem 585,7 pkt.

Mimo braku miejsc na podium, udział w zawodach w tak doborowym towarzystwie był wspaniałą lekcją strzelania oraz dał możliwość wymiany doświadczeń z najlepszymi strzelcami w kraju.

Opublikował:  | Data publikacji: 08-05-2015 09:08
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 08-05-2015 12:48