2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się czwarte posiedzenie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji

W dniu 16 lutego 2015 r. w Urzędzie Miejskim  w Przemyślu odbyło się czwarte posiedzenie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji.

W trakcie spotkania Przewodnicząca Rady Jadwiga Duda przedstawiła propozycje działań zmierzające do zachęcania mieszkańców miasta do przekazywania 1% podatku na rzecz przemyskich organizacji pozarządowych w ramach akcji „1%-Przemyśl to sobie”.

Naczelnik Wydziału Kultury Barbara Łapka omówiła propozycje obchodów Roku Samorządu Terytorialnego, połączonego z Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Zaapelowała, aby te propozycje rozpropagować w szkołach, wśród mieszkańców miasta i organizacji pozarządowych. Główne obchody w Przemyślu odbędą się w dniach 29-31.05.2015.

Przewodnicząca Rady Jadwiga Duda zaproponowała, aby zorganizować spotkanie ze wszystkimi organizacjami pozarządowymi.

Następnie Pani Agata Grochoła przedstawiła sprawozdanie z udziału w pracach Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, realizowanego w ramach projektu ‘’Zwiększenie Potencjału Funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego w Województwie Małopolskim, Podkarpackim, Świętokrzyskim i Lubelski’’.

Z kolei Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Zbigniew Rużycki zgłosił propozycję wystąpienia z wnioskiem o zwolnienie z opłat za korzystanie z pasa drogowego w czasie imprez z udziałem organizacji pozarządowych.

W odpowiedzi Przewodnicząca Rady zapowiedziała, że wystąpi z takim wnioskiem do Pana Prezydenta.

 

PDFProtokół z posiedzenie MRDPP z dnia 16.02.2015.pdf
 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl