7.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Turystyczna majówka 2015

Pierwsze dni maja w naszym mieście, to nie tylko wydarzenia sportowe i rekreacyjne związane z Bike Town Przemyśl. 2 i 3 maja mieszkańcom i turystom zaproponowane zostały także wydarzenia turystyczne w ramach Turystycznej Majówki 2015.

Imprezę rozpoczął 2 maja Wieczór Piosenki studenckiej i turystycznej "Jurek Krużel i Przyjaciele" z udziałem zespołów: JAK, Latający Dywan , Anna Ciaszkiewicz - Ballady Ponad mgłą. Następnego dnia chętni do zwiedzania przemyskich atrakcji mogli zobaczyć wraz z przewodnikami PTTK "Nowe oblicze starej Twierdzy Przemyśl po rewitalizacji" i przemyskie podziemia, gdzie dodatkowo znalazły się stoiska lokalnych producentów wina, wędlin, owoców. Przez całą niedzielę na przemyskim Rynku trwał też kiermasz turystyczny, a na nim prezentacje branży turystycznej, zarządców atrakcji turystycznych, warsztaty rzemiosła regionalnego, stoiska kuchni regionalnej.

Muzyczną atrakcją dwudniowej imprezy było Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną, gdzie zaprezentowały się zespoły: JAK, Latający Dywan, Anna Ciaszkiewicz - Ballady ponad mgłą, Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z towarzyszeniem Jacka Królika, Tomasza Kupca i Gerty Szymańskiej.

Organizatorami  Turystycznej majówki 2015 byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Partnerzy: Przemyski Oddział PTTK im. Dr M. Orłowicza, Koło Przewodników Turystycznych PTTK, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl