11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Chór młodzieżowy z Paryża z wizytą w Przemyślu

W dniach od 23 do 26 kwietnia 2015 r. na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla gościł w naszym mieście młodzieżowy Chór „La Matrise Saint Louis de Gonzague” z jezuickiego Kolegium i Liceum z Paryża.  Prezydent przywitał się z młodymi chórzystami w Rynku przy fontannie i wręczył im materiały promocyjne o mieście, życząc udanego pobytu w Przemyślu.

W niedzielę 26 kwietnia w Bazylice Archikatedralnej po Mszy Świętej, której oprawę stanowili młodzi artyści, odbył się wspaniały koncert pod dyrekcją znanego francuskiego kompozytora i dyrygenta - Remi Gousseau. W trakcie koncertu zostały zaprezentowane utwory m.in. J. S. Bacha, Leo Delibes, H. M. Góreckiego, L. Perosi i Haendla. Na organach zagrał  Laurent Jochum, którego recitalu można było posłuchać w kościele Ojców Reformatów w piątek 24 kwietnia. Młodzież spotkała się również z uczestnikami odbywających się w Przemyślu Warsztatów Muzyki Gospel.  

Chór aktywnie uczestniczy w mszach świętych i ważniejszych wydarzeniach szkolnych. Bierze też czynny udział w koncertach organizowanych w paryskich kościołach, które są transmitowane przez francuskie radio, angażuje się również w duże  koncerty operowe.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 30-04-2015 16:29
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 30-04-2015 16:29