6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl grał Lwów w scenach do nowego serialu TVP

We wtorek 21 kwietnia br. zakończyła się realizacja zdjęć do nowego serialu TVP pod roboczym tytułem „Dziewczyny z Ukrainy”. Przez dwa dni zdjęciowe przemyskie uliczki zmieniły wygląd. W witrynach sklepów pojawiły się szyldy i nazwy ulic w języku ukraińskim. Wymieniono nawet tablice rejestracyjne zaparkowanych tam samochodów: z polskich na ukraińskie. 80-osobowy zespół Studia A realizował w naszym mieście sceny do pierwszej 13-sto odcinkowej serii serialu, którego reżyserem jest Wojciech Adamczyk, którego jedną z produkcji jest popularny serial „Ranczo”. Jest tylko jedno miasto w Polsce, które układem architektonicznym, klimatem i urokiem przypomina Lwów – stwierdzili producenci. I to przesądziło o wyborze Przemyśla do plenerowych ujęć pierwszych odcinków serialu.

 

 

„To jest historia czterech młodych kobiet, które przyjeżdżają z Ukrainy do Polski, jak to się mówi, za pracą. Z racji sytuacji, w jakiej się znalazły, będą musiały podejmować zajęcia, które niekoniecznie wiążą się z ich wykształceniem, marzeniami itd. Każda z nich na swój sposób zderzała się będzie z naszą, niełatwą rzeczywistością i każda będzie musiała sobie dać radę. A z drugiej strony pojawią się oczywiście Polacy i Polki ze swoimi problemami, co nieuchronnie będzie prowadziło do powiązań, czasami konfliktów albo zwykłych nieporozumień.” – powiedział reżyser Wojciech Adamczyk w niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Zdjęcia były realizowane między innymi w obrębie przemyskiej starówki i w kilku innych lokalizacjach na terenie Przemyśla.

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 21-04-2015 16:38
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 21-04-2015 16:38