6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ruszył II nabór do klubów ORANGE.

Uczniowski Klub Sportowy "Gladiator" z Przemyśla jest jednym z 50 uczestników programu Kluby Sportowe Orange. Przemyślanie stworzyli filmik (dostępny w materiale) promujący idee Klubów i tym samym walczą o trening z polskim medalistą lekkoatletyki Marcinem Urbasiem. Jest to jedno z wielu wyzwań jakie należy wykonać, aby zdobyć dodatkowe punkty dla klubu, które potem przekładają się na dodatkowy sprzęt sportowy. Do tej pory klub otrzymał sprzęt sportowy na kwotę ok. 10 tyś zł,  w tym tablet z darmowym dostępem do internetu. Taki pakiet dostaje każdy klub, który dostanie się do programu. Jak się dostać do Klubów Sportowych Orange?

Zaangażowany zespół, pomieszczenie i przede wszystkim dobry pomysł na rozwój klubu sportowego w twojej miejscowości to elementy potrzebne, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Drugi nabór do programu właśnie ruszył i kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz możliwość modernizacji infrastruktury. Wnioski uczestnictwa w programie można składać do 8 maja przez stronę www.klubysportoweorange.pl.

Z badań wynika, że 35% Polaków deklaruje, że ich dzieci interesują się sportem. Okazało się jednak, że prawie w jednej czwartej (22%) powodem nieuczęszczania na zorganizowane zajęciach sportowe jest brak takiej możliwości w okolicy. Ponad połowa rodziców (53%), szczególnie w małych miejscowościach chciałaby jednak, aby ich dzieci korzystały z tego typu zajęć. Odpowiedzią na te potrzeby są Kluby Sportowe Orange. Korzyści z przystąpienia do programu jest wiele – każdy klub otrzyma sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do Internetu, by trenerzy mogli korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na dodatkowe nagrody w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Założeniem inicjatywy Orange Polska jest wsparcie lokalnych społeczności oraz promocja zdrowego, zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Orange Polska wyposaży 100 klubów sportowych w całej Polsce. W styczniu br. wybrano pierwszych 50 klubów, z których 60% znajduje się na terenach wiejskich. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 21-04-2015 12:23
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 21-04-2015 12:54