6.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy Ambasador Ukrainy z wizytą w Przemyślu

Mianowany w październiku ubiegłego roku Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, 30 marca odwiedził Przemyśl i spotkał się z Prezydentem Miasta Robertem Chomą. Ambasador był w naszym mieście po raz pierwszy w tej roli, chociaż jak sam stwierdził zna Przemyśl i problemy miasta.

Nowy Ambasador Ukrainy z wizytą w Przemyślu

fot. W. Wołczyk

Rozmowa Prezydenta z Ambasadorem dotyczyła kontynuacji dotychczasowej współpracy i roli Przemyśla w kontaktach polsko - ukraińskich. Ukraiński dyplomata podkreślał, że jednym z jego priorytetów będą starania o rozwój infrastruktury drogowej przy przejściach granicznych z Polska. Poinformował także o bieżącym stanie sprawy budowy Domu Polskiego we Lwowie i mającym wkrótce nastąpić zakończeniu spraw formalnych z tym związanych.

Ambasador podczas pobytu w Przemyślu spotkał się także z polskimi służbami granicznymi, studentami PWSW oraz przedstawicielami społeczności ukraińskiej.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl